یاکی توری(جوجه کباب ژاپونی)

یاکی توری(جوجه کباب ژاپونی)

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم جهت تهیه ی سس :
▪ سس سویا: نیم پیمانه
▪ استخوان مرغ: نیم کیلو
▪ آبلیموی تازه: ۲ قاشق غذاخوری
▪ سرکه سفید: ۲ قاشق غذاخوری
▪ شکر: ۴ قاشق غذاخوری
▪ ارده: ۲ قاشق غذاخوری
▪ فلفل قرمز وسیاه: به میزان دلخواه
 
● مواد لازم جهت تهیه ی کباب:
▪ ران مرغ استخوان گرفته و خورد شده: ۳۰۰ گرم
▪ بال مرغ استخوان گرفته و خورد شده: ۳۰۰ گرم
▪ جگر مرغ: ۲۰۰ گرم
▪ پیازچه: ۸ بته
▪ فلفل سبز: ۱۶ عدد
● طرز تهیه :
یاکی توری (yakitori) نام سس این کباب است، ولی خود این کباب هم در ژاپن به همین نام معروف شده و یکی از رایج ترین انواع جوجه کباب ژاپنی است. سس یاکی توری جوجه کباب را به رنگ عسلی تیره در می آورند که برای ژاپنی ها بسیار دل پذیر است.
۱) سس :
استخوان مرغ را ۳۰ -۴۰ دقیقه در فر ۲۰۰ درجه سانتی گراد بگذارید تا رنگ برشته ای پیدا کند، سپس با آب فراوان در دیگ بریزید و ۱ ساعت بپزید. سپس استخوان را در آورید و آب را بجوشانید تا ۲- ۳ پیمانه برسد. بردارید و بگذارید خنک شود، سپس در یخچال بگذارید تا ببندد. این سس را می توان تا چند روز در یخچال نگه داشت. بقیه ی مواد لازم برای تهیه ی سس را با ۳ قاشق ژله استخوان مرغ درقابلمه بریزید و روی آتش ملایم بجوشانید تا سس غلیظی به دست آید.
۲) کباب :
جگر را ۲۰- ۳۰ دقیقه در آب بگذارید،سپس با مرغ به سیخ چوبی بکشید. پیازچه را به اندازه فلفل خرد کنید و با فلفل یک در میان به سیخ بکشید.
سیخ ها را روی شعله آتش کباب کنید. روی مرغ ۲ ۳ بار و روی فلفل و پیازچه ۱ بار با قلم مو سس بمالید. یکی دو سیخ را بدون سس کباب کنید. کباب را با سیخ در بشقاب بگذارید. باقی مانده سس را داغ کنید و روی کباب بدهید. به جای ارده می توانید کنجد بو داده به کار برید.