گراتین راویولی شکلاتی

گراتین راویولی شکلاتی

Categories: راه اندازی فست فود

موادلازم
زرده تخم‌مرغ: سه عدد
شیر: ۴۰۰ میلی‌لیتر
شکر: ۲۰۰ گرم
آرد گندم: ۷۵ گرم
شکلات تلخ: ۳۰۰ گرم
پودر کاکائو:۴۰ گرم
تخم‌مرغ کامل: سه عدد
کرم گاناش: به میزان لازم
روش تهیه:
۱٫ ابتدا زرده‌های تخم‌مرغ، شکر، آرد و پودر کاکائو را با هم مخلوط کرده، شیر را آرام‌آرام به آن اضافه می‌کنیم و وقتی مخلوط یکدستی آماده شد، آن را روی حرارت می‌گذاریم. وقتی مواد به جوش آمد شکلات خردشده را اضافه می‌کنیم و مدام هم می‌زنیم تا غلیظ شود. وقتی کرم را از روی حرارت برداشتیم و کمی حرارت خود را از دست داد، سه تخم‌مرغ کامل را نیز اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم.
۲٫ به هم زدن مواد در این مرحله فقط باید توسط لیسک باشد. راویولی‌ها و کرم را داخل یک ظرف سرامیکی (که بهتر است ظرف مخصوص تارت باشد) به شکل لایه‌لایه ریخته، لابه‌لای آن مقداری گاناش می‌ریزیم و روی آن را با کرم پر می‌کنیم. گراتن را ۱۵ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم قرار می‌دهیم.
۳٫ سپس آن را از فر خارج کرده، ظرف را داخل یک ظرف دیگر که داخل آن را پر از آب جوش کرده‌ایم، می‌گذاریم و دوباره به مدت ۴۰ دقیقه داخل فر قرار می‌دهیم. پس از این مدت گراتن را از فر خارج کرده و دو تا سه ساعت آن را داخل دمای محیط می‌گذاریم تا حرارت خود را از دست بدهد. سپس آن را داخل یخچال گذاشته و حتما رویش را سلفون می‌کشیم و هر موقع که خواستیم، سرو می‌کنیم.