کیک گیلاس

کیک گیلاس

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
شکر : ۱۸۰ گرم
کره نرم : ۱۵۰ گرم
خامه ترش : ۱۵۰ گره
آرد سفید : ۱۸۰ گرم
نمک : به مقدار لازم
بکینگ پودر : یک قاشق چایخوری
اسانس بادام : یک قطره
رنده پوست : نصف لیمو
تخم مرغ : ۲ عدد کوچک
کیک گیلاس
مواد بین کیک :
گیلاس : ۴۰۰ گرم
آب سیب : ۱۰۰ میلی گرم
چوب دارچین : ۱/۲ شاخه
شکر : ۸۰ گرم
رنده پوست لیمو : نصف لیمو
آرد ذرت : ۱/۲ قاشق چایخوری
۱٫ هسته گیلاس یا البالو هارا خارج کنید.گیلاسها را با شکر و رنده پوست لیمو و چوب دارچین و اب سیب بگذارید روی حرارت متوسط به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه تا بجوشد.سپس مواد را توی الک ریخته و چوب دارچین را خارج میکنیم اجازه بدهید تا آب اضافه گیلاس خارج بشه.اب اضافه را برای سس به کار میبریم.
۲٫ آرد ذرت را با ۲ قاشق غذا خوری آب مخلوط کنید هم بزنید تا صاف شود و بعد با آب گیلاس مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا چند جوش بزند.این سس جهت تزئین می باشد.
۳٫ مواد را بگذارید کنار تا خنک شوند.
۴٫ فر را روی ۱۸۰ گره کنید.ظرف مستطیلی را چرب کنید و به ارد اغشته کنید.
۵٫ تخم مرغ و شکر را بزنید تا صاف و سبک بشه.کره نرم شده را اضافه کنید.و خامه ترش را هم اضافه کنید و دوباره کمی بزنید تا مواد صاف و یکدست شود. آرد، نمک، بکینگ پودر را مخلوط کنید و در مواد بالا کم کم الک کنید و با قاشق هم بزنید.در آخر رنده پوست لیمو و اسانس را اضافه کنید.
۶٫ نیمی از مواد کیک را توی ظرف ریخته وروش را صاف کنید و گیلاس های توی الک را روی کیک ریخته و بقیه مواد کیک را روی گیلاسها ریخته و در ظرف را در فر به مدت ۴۵ دقیقه قرار می دهیم.بعد از زمان پخت اجازه میدهیم تا در قالب خنک بشه و بعد خارج میکنیم و برش میدهیم . و برای هر نفر یک تکه کیک و کمی سس سرو میکنیم. اگر گیلاس تازه در دسترس نبود میتونیم از کمپوت گیلاس استفاده کنیم اما زمان جوش کمتری میدهیم.