کیک کیوی

کیک کیوی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
۳ عدد موز رسیده
۴۵ گرم روغن زیتون یا روغن نارگیل
۱ عدد تخم مرغ
۲ عدد کیوی
۳ ق س شکر قهوه ای
۱۸۰ گرم آرد
۲۰ گرم شکلات چیپسی
۱٫۲ ق چ بیکینگ پودر
۱- ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. موزها را پوست بگیرید سپس آنها را خردکنید. یک عدد از کیوی را پوست بگیرید و آن را خرد کنید سپس آن را کنار بگذارید.
۲- در یک کاسه مناسب موز و کیوی های خردشده، تخم مرغ و روغن را بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. حالا شکر، آرد، بیکینگ پودر و شکلات چیپسی ها را هم به مواد اضافه کنید. با همزن مناسب یا با یک همزن چوبی همه مواد را به آرامی هم بزنید و خوب مخلوط کنید تا مایه کیک شما آماده شود.
۳- اکنون داخل قالب موردنظرتان را با کاغذ روغنی بپوشانید. اگر کاغذ روغنی در منزل ندارید به جای آن می توانید قالب را چرب کنید و سپس کف آن را آرد بپاشید. حالا مایه کیکی را که آماده کرده اید، داخل قالب بریزید.
کیوی دیگر را با پوست یا بدون پوست بسته به نوع سلیقه تان به صورت ورقه ای خرد کنید و روی کیک بچینید. حالا قالب را به مدت ۳۵ دقیقه داخل فر قرار دهید که بپزد. برای اطمینان از پخت کیک یک عدد خلال دندان یا چنگال را وسط کیک فرو کنید، اگر کاملا تمیز بیرون آمد، کیک شما آماده است.
۴- اکنون می توانید قالب را از فر خارج کنید. حالا کمی صبر کنید تا کیک سرد شود و راحت تر بتوانید آن را از قالب جداکنید. کیک را از قالب درآورید، به صورت دلخواه برش داده و سرو کنید.