کیک چای سبز

کیک چای سبز

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۶ تا ۸ نفر
۱۱۰ گرم آرد گندم (الک شود)
۲ /۱ ق چ بیکینگ‌پودر
۱۱۰ گرم پودرقند
۴ عدد تخم‌مرغ
۷۵ گرم کره (در دمای اتاق نرم شود)
مواد لازم برای شربت چای سبز
۲ ق چ برگ چای سبز
۴ /۱ پیمانه آب جوش
۱۵۰ گرم پودرقند
طرز تهیه:
۱٫ فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد از پیش گرم کنید. قالب کیک دایره‌ای شکلی به قطر ۲۰ سانتی‌متر آماده کنید و کف و دیواره آن را بعد از چرب کردن با روغن مایع، با کاغذ روغنی مخصوص شیرینی‌پزی پوشش دهید.
۲٫ آرد، کره آب شده و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کنید. پودرقند و تخم‌مرغ‌ها را در ظرف دیگری بریزید و ۲ تا ۳ دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا پف کرده و حالت خامه مانند پیدا کنند.
۳٫ مخلوط آرد، کره و بیکینگ‌پودر را به ترکیب پودرقند و تخم‌مرغ اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا مایه‌ای یکنواخت حاصل شود. مایه کیک را داخل قالب بریزید و ۳۰ تا ۳۵ دقیقه در طبقه زیرین فر قرار دهید تا کیک آماده شده ، رنگ آن طلایی شود.
۴٫ در مدت زمانی که کیک پخته می‌شود، شربت چای سبز را آماده کنید. چای سبز را در آب جوش بریزید و هم بزنید. سپس در لیوان را بگذارید و حدود ۲ تا ۳‌دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. پس از آن، چای را از صافی عبور دهید.
۵٫ چای صاف شده را به همراه پودرقند داخل کاسه بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید ، ۵ دقیقه حرارت دهید تا شربت رقیقی حاصل شود. کیک را از فر خارج کرده و صبر کنید تا از حرارت بیفتد. شربت را به صورت گرم و به آرامی روی کیک بریزید. حالا می‌توانید پس از برگرداندن کیک داخل ظرف موردنظر، آن‌ را سرو کنید.