کیک پسته نقش و نگار

کیک پسته نقش و نگار

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
آرد: ۲۵۰ گرم
بیکینگ پودر: یک قاشق چای‌خوری
پودر پسته: ۲۲۰ گرم
شکر: ۱۶۰ گرم
کره ذوب شده: ۱۰۰ گرم
روغن مایع: ۸۰ میلی‌لیتر
پودر هل: یک قاشق چای‌خوری
تخم‌مرغ: ۳ عدد
روش تهیه:
۱٫ ابتدا روغن مایع و کره ذوب شده را همراه شکر داخل کاسه همزن برقی می‌ریزیم و با درجه متوسط همزن یک دقیقه به هم می‌زنیم.
۲٫ پس از این کار تخم‌مرغ‌ها را به همراه پودر هل یکجا اضافه کرده و مواد را چهار دقیقه با همزن برقی به هم می‌زنیم تا کاملا کف کرده و سفید شود. در این مرحله آرد و بیکینگ پودر و پودر پسته را اضافه می‌کنیم تا جایی که مایه یکدست شود با درجه کند همزن برقی به هم می‌زنیم.
۳٫ مواد را داخل قالب گرد به قطر ۲۴ سانتی‌متر یا مستطیل شکل ۳۰×۲۰ سانتی‌متری که از قبل با کره چرب کرده‌ایم، می‌ریزیم.
۴٫ قالب را به مدت ۴۰ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم، قرار می‌دهیم تا روی کیک تغییر رنگ داده و آماده شود. برای این کیک می‌توانیم از قالب‌های سرامیکی استفاده کنیم و با همان ظرف کیک را سرو کنیم.
۵٫ من در اینجا به خواسته علاقه‌مندان روی کیک را فوندانت کشیدم و روی فوندانت را با رنگ‌های خوراکی توسط تکنیک‌های نقاشی طراحی کردم. در صورتی که نقاشی‌تان خوب باشد به‌راحتی می‌توانید یک سطح از فوندانت سفید را بوم تصور کرده و روی آن با رنگ‌های خوراکی نقاشی کنید.
نقاشی روی فوندانت
برای این کار از کاردک‌های مخصوص نقاشی رنگ روغن استفاده می‌کنیم. روی کیک را با خمیر فوندانت سفید می‌پوشانیم و با کاردک و رنگ ژله‌ای روی فوندانت را نقاشی می‌کنیم.
برای این کار به مهارت در نقاشی احتیاج داریم چون اشتباه در این نوع نقاشی، برگشت‌پذیر نیست و نمی‌توانیم آن را پاک کنیم. توصیه می‌کنم چنین روشی را فقط برای تزیین استفاده کنیم و هنگام صرف آن فوندانت رویه را کنار بگذاریم چون از حجم زیادی رنگ برای این کار استفاده می‌‌شود.