کیک و پنیر تنوری

کیک و پنیر تنوری

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم جهت خمیر :
کره …. ۲۰۰ گرم
شکر …. ۸۵ گرم
وانیل …. ۱/۴ قاشق چای خوری
آرد گندم …. ۱۷۰ گرم
آرد برنج …. ۸۵ گرم
نمک …. نوک قاشق مربا خوری
مواد لازم جهت پنیر :
پنیر خامه ای …. ۶۰۰ گرم
شکر …. ۱۵۰ گرم
نشاسته ذرت …. ۳۰ گرم
رنده پوست پرتقال …. ۱ قاشق چای خوری یا وانیل …. ۱/۴ قاشق چای خوری
تخم مرغ …. ۳ عدد
ماست چکیده …. ۵۰ گرم
خامه …. ۵۰ گرم
طرز تهیه:
۱ – کره را در دمای محیط قرار داده تا کاملا نرم شود.
۲ – کلیه مواد مورد نیاز خمیر را با هم مخلوط کرده و کاملا ورز میدهیم تا جایی که خمیر یک دست و نرم شود . در این مرحله ورز دادن زیاد خمیر لازم نیست زیرا باعث سفت شدن آن میشود . پس تا اندازه ای ورز میدهیم که مواد مخلوط شوند و خمیر حاصل گردد . سپس خمیر را در یک کیسه قرار داده به مدت ۳۰ دقیقه کنار میگذاریم تا استراحت کند .
۳ – در این مدت که زمان استراحت خمیر است تخم مرغ ها را در طرف مناسبی ریخته با همزن میزنیم تا زرده و سفیده مخلوط شوند و مواد کرمی رنگ شوند سپس سایر مواد را مخلوط کرده و خوب با دستگاه میزنیم تا یک دست شود .
۴ – کف قالب مناسب را کاغذ روغنی پهن کرده و خمیر را روی آن پهن میکنیم و حدود ۲ سانت هم روی دیواره های قالب خمیر را بالا آورده و به آن لبه میدهیم. قطر خمیر حدود ۲ تا ۳ میلی متر باشد . سپس با چنگال روی آن را سوراخ سوراخ کرده به مدت ۲۰ دقیقه در طبقه وسط فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار داده تا خمیر نیم پز شود .
۵ – پس از نیم پز شدن خمیر آن را از فر خارج کرده و میگذاریم سرد شود . سپس مواد روی کیک را که از قبل آماده کرده ایم روی خمیر داده و به مدت ۴۵ دقیقه دیگر در فر میگذاریم . میتوانید برای طلایی شدن روی پنیر به مدت ۵ دقیقه در آخر کار گریل فر یا همان حرارت بالای فر را روشن کنید و سپس کیک را از فر خارج کرده و بگذارید سرد شود و سپس آن را از قالب خارج نمایید و در ظرف مناسب در یخچال قرار دهید .