کیک شکلاتی مدرن

کیک شکلاتی مدرن

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
۱۵۰ گرم آرد
۱ ق‌چ بیکینگ پودر
۱۵۰ گرم شکلات تخته‌ای
۱۵۰ گرم شکر
۱۰۰ گرم کره
۴ عدد تخم‌مرغ
۸/۱ ق‌چ وانیل
۲ ق‌س پودر کاکائو
۱۲۰ گرم بیسکویت کرمدار شکلاتی
طرز تهیه:
۱٫ ابتدا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. قالب کیک را که در اینجا مستطیلی و به اندازه‌های ۳۰×۲۰ است آماده کنید. داخل قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید.
۲٫ شکلات تخته‌ای را خرد کنید و همراه کره در کاسه‌ای فلزی بریزید، بعد روی حرارت غیرمستقیم (‌بن ماری) بگذارید تا آب شود. در این مدت مواد را خوب هم بزنید تا مخلوطی یکدست داشته باشید.
۳٫ بعد از آب شدن و روان شدن کره و شکلات، پودر کاکائو را هم بیفزایید و با آنها ترکیب کنید. حالا مواد را کناری بگذارید تا از حرارت بیفتد.
۴٫ در ظرفی تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و با چنگال بزنید تا یکدست شوند. وانیل ، شکر و بیکینگ پودر را به ظرف اضافه کنید و با همزن به مدت ۵ دقیقه هم بزنید. آرد را هم الک کنید و در دو سه مرحله به مخلوط تخم‌مرغی بیفزایید.
۵٫ وقتی آرد کاملا با مخلوط تخم‌مرغی ترکیب شد، نوبت افزودن مایه شکلاتی به آن است. نیمی از بیسکویت‌های کرمدار را با دست خرد کنید و به مایه کیک بیفزایید.
۶٫ حالا مایه کیک را که با بیسکویت مخلوط شده، در قالب بریزید و پهن کنید. بقیه بیسکویت‌ها را هم با دست خرد کنید و روی کیک بریزید.
۷٫ قالب را در طبقه وسط فر به مدت ۲۵ دقیقه حرارت دهید تا بپزد. بعد از پخت کامل کیک ظرف را بیرون بیاورید و صبر کنید تا کیک خنک شود، سپس آن را سرو کنید.