کیک زرد + گاناش شکلاتی

کیک زرد + گاناش شکلاتی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
– ۳ پیمانه آرد کامل
– ۲٫۵ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
– یک قاشق چایخوری نمک درشت
– دو پیمانه شکر
– یک پیمانه کره آب شده
– ۴ عدد تخم مرغ+ دو عدد زرده تخم‌مرغ
– یک قاشق چایخوری وانیل
– یک پیمانه شیر بدون چربی
– گاناش شکلات تلخ
– نمک دریایی
طرز تهیه
۱٫ فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد) روشن کنید. قالب را با روغن چرب کنید، روی آن آرد بپاشید و کنار بگذارید.
۲٫ در یک کاسه متوسط، آرد، بیکینگ پودر نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر، شکر و کره را با هم مخلوط کنید و به مدت ۶ تا ۸ دقیقه با هم‌زن برقی بزنید تا کاملا یکدست شوند و پف کنند. تخم مرغ ها و زرده های تخم مرغ را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید. وانیل را اضافه کنید و هم بزنید.
۳٫ مخلوط آرد را به مخلوط کره اضافه کنید و هم بزنید. سپس شیر را اضافه کنید. پس از یکدست شدن مواد، آنها را درون قالب‌های آماده شده بریزید. حدود دوسوم از سر هر قالب را خالی بگذارید تا جا برای پف کردن کیک باقی بماند.
۴٫ آنها را به مدت ۳۵ دقیقه در فر بپزید تا کاملا مغزپخت شوند. کیک ها را ۱۰ دقیقه روی توری بگذارید تا خنک شوند. روی آنها را با گاناش شکلات تلخ بپوشانید. در آخر نمک دریایی بپاشید.
گاناش شکلات تلخ
مواد لازم
– ۴۵۰ گرم شکلات تلخ خرد شده
– دو پیمانه خامه هم زده
– ۱/۴ قاشق چایخوری نمک درشت
طرز تهیه
۱٫ شکلات را درون کاسه پیرکس (ضد گرما) بریزید. در یک قابلمه متوسط خامه را بجوشانید. خامه را روی شکلات بریزید. بدون اینکه هم بزنید حدود ۲ دقیقه کنار بگذارید. پس از این تایم، هم بزنید تا شکلات کاملا آب شود. یک کاسه بزرگ را با یخ پر کنید. کاسه شکلات را درون آن بگذارید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طور مرتب هم بزنید تا کاملا خنک شود. سپس با هم‌زن برقی با سرعت متوسط به مدت ۲ دقیقه هم بزنید.