کوکی

کوکی

Categories: راه اندازی فست فود

کوکی عروسکی
۱٫ اول از همه صد و ده گرم روغن جامد یا جایگزینش صدو پنجاه گرم کره رو با صد گرم خاک قند و نصف قاشق چایخوری وانیل خوب با همزن بزن تا یکدست و نرم و لطیف بشه. بعد دویست و پنجاه گرم آرد سفید رو الک کن و به این مخلوط اضافه کن. بعد با دستت ورز (مالش) بده.
۲٫ بعد روشو بپوشون و چند ساعتی بذارش کنار. حالا روی سطح صافی کمی آرد ذرت به دلیل نرم و لطیف بودنش بپاش. البته اگه آرد ذرت هم نداشتی مهم نیست. از همون آرد سفید هم می تونی استفاده کنی. بعد خمیرتو به کمک وردنه پهن کن به قطر یک سانت. با هر قالبی که دوست داری- عروسکی، گرد، قلب، مثلث- روی خمیرهاتو قالب بزن. کف سینی فرتو کاغذ روغنی پهن کن.
۳٫ فر رو هم نیم ساعت قبل حتما گرم کن. قالب ها رو که روی خمیر زدی با فاصله بذار تو سینی روی کاغذ روغنی تا خمیرت تموم بشه. اونوقت سینی رو بذار روی طبقه‌ بالای فر روی ۱۶۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۵ دقیقه. البته مرتب بهش سر بزن که زیرش طلایی بشه ولی نسوزه ها. بعد فرو خاموش کن بذار خنک بشه و از سینی جداشون کن. حالا چند راه داری؛ هم می تونی روشو با ترافیل ، شکر یا پودر کاکائو یا روی یکیش مربا بریزی یا می تونی مثل من از خمیر فوندانت استفاده کنی.
۴٫ اونم به این طریق که مثل خمیر با وردنه پهنش کن. -قطرش کمتر از یک سانت -بعد با همون قالب ها روش قالب بزن. بعد آهسته بردار و با برس آب پشت خمیر فوندانتتو کمی خیس کن. بعد بذار روی شیرینی و با سطح صافی روش یه فشار کوچیک بده که بچسبه. من این کارو اصطلاحا با اتوی فوندانت انجام می دم.
۵٫ خمیرهاتو می تونی به چند قسمت تقسیم کنی و با رنگ های مجاز خوراکی به کمک خلال دندون رنگیشون کنی و خوب ورز بدی تا به رنگ دلخواهت برسی و در مرحله‌ آخر با ترافیل یا آیسینگ تزیینش کنی. بعدشم تو یه جعبه‌ خوشگل بچین و درشو یه روبان خشک ببند و برو مهمونی. اونوقت متوجه اون حس خوبی که بهت گفتم می شی.