کرم بروله فرانسوی

کرم بروله فرانسوی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
• ۱ فنجان خامه سبک و کم چرب
• ۱ فنجان خامه سنگین یا پرچرب
• یک و نیم قاشق چایخوری عصاره وانیل
• ۵ زرده تخم مرغ
• یک سوم فنجان شکر ریزدانه
• ۲ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
دستور تهیه:
۱٫ فر را بگذارید در دمای ۳۲۵ درجه گرم شود. در ظرف فلزی شیرینی پزی سه و نیم فنجان آب داغ بریزید و در فر بگذارید.
۲٫ در مایکروفر خامه را به مدت ۵ دقیقه با حرارت متوسط گرم کنید. بعد از مایکروفر درآورده و وانیل را به آن اضافه کنید.
۳٫ در این میان، زرده ها و شکر را در کاسه ای بزنید تا خوب مخلوط شوند. بعد به آرامی خامه گرم را به آن اضافه کنید. حالا با قاشق کف آن را بردارید.
۴٫ کرم بروله معمولاً در ظروف سفالی یا سرامیکی (رمکین) سرو می شود، زیرا این ظروف در برابر گرمای فر مقاومت بالایی دارند. مخلوط فوق را در رمکین ها بریزید و آنها را در ظرف آب جوش بگذارید. یادتان باشد که آب جوش باید تا نیمه ارتفاع رمکین ها باشد. کاستاردها را نیم ساعت بپزید. سپس رمکین ها را از داخل آب دربیاورید و بگذارید نیم ساعت سرد شوند. روی آنها را با سلفون بکشید و در یخچال بگذارید تا ۴ ساعت بمانند.
۵٫ یکی دو ساعت قبل از سرو کردن، شعله بالایی فر را روشن کنید. شکر قهوه ای را روی کاستاردها بپاشید. سعی کنید لایه ای یکنواخت و غیرضخیم از شکر روی آنها بپاشید که وقتی سفت می شوند خوردن آنها به دندانتان آسیب نزند. حالا رمکین ها را داخل فر و در طبقه فوقانی آن بگذارید تا ۲ تا ۳ دقیقه شعله بالایی شکر قهوه ای آنها را آب کند و قهوه ای شود. بعد آنها را دربیاورید و فوراً در فریزر بگذارید تا ۱ ساعت سفت شود و شکر قهوه ای روی آنها تبدیل به قشر محکمی شود. البته در روش سنتی، باید از فندک یا بلو تورچ برای سوزاندن شکر روی کاستارد استفاده کرد.