کاسرول تن ماهی و سبزیجات

کاسرول تن ماهی و سبزیجات

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۶ نفر
۱ عدد نان لواش خشک
۱ عدد پیاز خردشده
۱ ق س روغن‌زیتون
۱ عدد ساقه کرفس خردشده
۲ پیمانه قارچ خردشده
۴ /۱ پیمانه آرد سفید
۳ پیمانه شیر
۱ پیمانه آب مرغ
۴ /۳ ق چ نمک
۴ /۱ ق چ فلفل سیاه
۲۵۰ گرم فتوچینی
۱ پیمانه کلم بروکلی خردشده
۱ پیمانه نخودفرنگی پخته
۴ کنسرو تن ماهی
طرز تهیه:
۱٫ فر را با دمای ۱۸۵ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. فتوچینی را بپزید، سپس آن را آبکشی کنید. در یک قابلمه مقداری آب بریزید تا بجوشد. حالا کنسروها را داخل آب در حال جوش به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید، سپس تن ماهی را از داخل کنسروها درآورده و داخل یک کاسه بریزید. نان خشک را خردکنید، سپس آن را داخل ظرف غذا ساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا نان کاملاً خرد شود.
۲٫ در یک تابه گود مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز را داخل آن سرخ‌کنید تا نرم و طلایی شود. حالا کرفس را اضافه کرده و آن را هم به مدت ۶-۴ دقیقه تفت دهید تا نرم شود.
۳٫ در این زمان قارچ خردشده را بریزید و آن را به مدت ۷-۵ دقیقه تفت دهید. حالا آرد را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آرد کاملاً حل شود، سپس شیر و آب مرغ را اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید. خوب هم بزنید، سپس حرارت را کم کنید و به‌آرامی هم بزنید تا مواد کاملاً غلیظ شود. به میزان لازم نمک و فلفل هم به مواد اضافه کنید تا طعم دار شوند.
۴٫ حالا باید فتوچینی، بروکلی، نخودفرنگی و تن ماهی را اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط‌کنید. یک ظرف مناسب برای داخل فر انتخاب کرده و آن را کمی چرب کنید. حالا مواد را داخل ظرف بریزید. در انتها نان خشک خردشده را روی مواد بریزید و ظرف را به مدت ۲۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا مواد آماده شود.