کادایف

کادایف

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
۲۵۰ گرم کره
۱۰۰ گرم روغن مایع
۲ /۱ پیمانه گردوی خرد شده
۳۰۰ گرم رشته کادایف
مقداری پودر پسته برای تزیین
مواد لازم برای کرم
۴۰۰ میلی‌لیتر شیر
۳ ق س نشاسته ذرت
۲ /۱ پیمانه شکر
۲ /۱ ق چ وانیل
۲ /۱ پیمانه خامه صبحانه
۲۰ گرم کره
مواد لازم برای شربت
۱ پیمانه عسل
۲ /۱ پیمانه آب جوش
طرز تهیه:
۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. کره را آب کنید و آن را در یک کاسه با روغن مایع مخلوط کنید. حالا رشته کادایف را داخل کاسه بریزید و به کره و روغن آغشته کنید. قالب‌های مافین را کمی چرب کنید، سپس رشته‌ها را خرد کرده و کمی از آنها را داخل هر کدام از قالب‌ها قرار دهید. به کمک گوشتکوب یا ته لیوان رشته‌ها را داخل قالب‌ها فشار دهید. مقداری گردو روی رشته‌ها بریزید. حالا دوباره مقداری رشته داخل قالب‌ها بریزید و آنها را فشار دهید. قالب‌ها را به مدت داخل فر قرار دهید تا رشته‌ها طلایی شوند.
۲٫ عسل و آب جوش را در یک کاسه مخلوط کنید. بعدازآنکه قالب‌ها را از فر درآوردید، شربت عسل را روی رشته‌ها بریزید و صبر کنید تا رشته کمی خنک شوند.
۳٫ در این میان کرم را آماده کنید. به این صورت که در یک تابه یا یک قابلمه مناسب شیر، شکر و نشاسته را باهم مخلوط کرکنیدده و آن را روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید. حالا خامه، کره و وانیل را اضافه کرده و مواد را باهم مخلوط کنید. صبر کنید تا کرم خنک شود.
۴٫ دسر را از داخل قالب‌ها درآورید، سپس آن را با کرم تزیین کنید. کرم را می‌توانید داخل ماسوره بریزید و دسرها را با آن تزیین کنید. در انتها مقداری پودر پسته روی کرم بریزید و سرو کنید.