پیشنهاداتی برای راه اندازی فست فود

پیشنهاداتی برای راه اندازی فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

برای آن دسته از افرادی که در فست فود ها مشغول به کار هستند، یک هدف همیشه وجود دارد و آن رویای راه اندازی فست فود خودشان می باشد. باید به این دوستان گفت که فقط راه اندازی شعبه اول فست فود سخت است و اگر قرار است که فست فود های زنجیره ای را راه اندازی نمایید، فقط واگذاری شعبه اول سخت است و بعد از آن به راحتی شما می توانید مغازه های بعدی خود را راه اندازی نمایید.
گاها برخی از افراد یک فست فود را راه اندازی می نمایند و با شکست روبرو می گردند ولی نباید رویای راه اندازی فست فود را فراموش ننمایند. هر چند بهتر است در مرحله راه اندازی فست فود از کارشناسان خبره استفاده کنید تا ضریب موفقیت خود را در این کسب و کار بالاتر ببرید ولی یک شکست پایان کار نیست.

برای کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند سه گزینه پیش روی آنها است:

⦁ آزمون و خطا
⦁ دانش
⦁ تجربه
شما برای راه اندازی یک فست فود موفق با هر سه آیتم بالایی می توانید این کار را انجام دهید. البته به شرطی که هزینه این آزمون خطا بسیار زیاد نباشد می توانید فست فود خود را راه اندازی نمایید. ولی دانش و تجربه می تواند هزینه راه اندازی فست فود را برای شما راه اندازی نماید.

در اینجا قصد داریم ۵ مرحله لازم برای راه اندازی فست فود را برشماریم:

یک لوکیشن خوب را پیدا کنید: لوکیشن تاثیر بسیار زیادی در موفقیت شما خواهد داشت لذا پیشنهاد می شود یک لوکیشن خوب را برای راه اندازی فست فود خود انتخاب کنید. لطفا در محله هایی که از غذاهای فست فودی استفاده نمی کنند فست فود خود را راه اندازی ننمایید زیرا شما در این مکان ها محکوم به شکست هستید.
تجهیزات آشپزخانه را نقدی بخرید: اگر می خواهید فست فود داشته باشید که در ابتدای امر راه اندازی با مشکلات گسترده ای روبرو نشوید حتما تجهیزات آشپزخانه را نقد بخرید یا اگر در مکان های استیجاری هستید آن ملک را رهن کامل کنید.
بهترین باشید: مهم نیست فست فود شما با چه استراتژیی فعالیت می کند، تک محصولی هستید یا همه غذا ها را سرو می کنید، به هر صورت و ترتیبی که فعالیت می کنید سعی کنید بهترین باشید یعنی بهترین کیفیت، بهترین خدمات و بهترین از نظر مشتریان باشید.
⦁ بهترین ها را استخدام کنید: سعی کنید بهترین پرسنل را استخدام کنید به طوری که پرسنل کانتر شما فروشندگانی خوب باشند و همچنین در آشپزخانه فست فود بتوانند غذاها را با کیفیت بسیار بالایی آماده و در اختیار مشتریان قرار دهند یا سالن کاران مودبی را داشته باشید، به طور کلی در هر بخش از بهترین نیروها استفاده کنید.
بازخوردها را جدی بگیرید: همیشه سیستم فروش خود را کنترل کنید. به سفارشات مشتریان توجه کنید. نمودار فروش خود را ترسیم کنید و با دقت به تحلیل آنها بپردازید. به طور مثال تعداد زنگ ها و زنگ های تکراری مشتریان دلیوری یا تکرر خرید مشتریان سالن.
این ۵ مرحله پشنهاداتی برای راه اندازی فست فود شما بود.