پرتیکا

پرتیکا

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۴ نفر
۱ کیلوگرم گوشت چرخ کرده
۱ ق س رب گوجه‌فرنگی
۱ عدد پیاز خرد شده
۳ حبه سیر خرد شده
۶ تا ۸ عدد سیب‌زمینی
۲تا۳ عدد هویج
۱ پیمانه نخودفرنگی پخته
۲ ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم روغن
مواد لازم برای سس قارچ
۴ ق س کره
۴ ق س آرد
۲ پیمانه شیر
۱ پیمانه قارچ ریز خرد شده
۱ ق چ نعنای خرد شده
۱ ق چ رز ماری خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل
طرز تهیه:
۱٫ در تابه مقداری روغن بریزید، آن را روی حرارت قرار دهید و پیاز و سیر را داخل آن تفت دهید. بعد از ۳-۲ دقیقه گوشت چرخ کرده را اضافه کرده تفت دهید. نمک و فلفل را هم بریزید. رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و همراه با گوشت تفت دهید، سپس آن را از روی حرارت بردارید.
۲٫ برای تهیه سس قارچ در یک تابه کره را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. وقتی آب شد، آرد را اضافه کرده و تفت دهید. حالا به‌آرامی شیر را روی آرد بریزید و به هم زدن ادامه دهید. نعنا، رز ماری، نمک و فلفل را هم اضافه کنید. حالا قارچ‌های ریز خرد شده را داخل تابه بریزید. صبر کنید تا کمی غلیظ شود، سپس حرارت را خاموش کنید.
۳٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سیب‌زمینی‌ها را بشویید و به‌صورت حلقه‌های باریک خرد کنید. هویج​ها را بعدازآنکه پوست گرفتید، ریز خرد کنید.
۴٫ یک ظرف برای فر انتخاب کنید. آن را کمی چرب کنید، سپس مخلوط گوشت چرخ کرده را داخل ظرف بریزید و آن را پهن کنید. هویج خرد شده و نخودفرنگی را هم روی گوشت بریزید. حالا سیب‌زمینی‌ها را روی مواد بچینید. در انتها سس قارچ را به‌آرامی روی مواد بریزید.
۵٫ ظرف را حدود ۴۵-۴۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها کاملا بپزند، سپس آن را از فر درآورده، با مقداری جعفری خرد شده تزیین کرده، سرو کنید.