پخت غذا با مواد اولیه ارگانیک

پخت غذا با مواد اولیه ارگانیک

Categories: راه اندازی فست فود

تا مدت ها پیش مواد غذایی ارگانیک فقط در فروشگاه های خاص به فروش می رسید. اما امروزه در اکثر فروشگاه ها می توان مواد غذایی ارگانیک یافت. کلمه ی ارگانیک برای توضیح چگونگی و روش پرورش محصولات کشاورزی و دامپروری مانند میوه ها، سبزیجات، حبوبات، گوشت، شیر توسط کشاورز و یا دامپرور استفاده می شود. پرورش محصولات ارگانیک به حفاظت از آب و خاک و کاهش الودگی کمک می کند. کشاورزان و دامپرورانی که محصولات ارگانیک تولید می کنند برای بارور کردن خاک و کنترل علف های هرز، یا جلوگیری از بیماری های حیوانات از مواد و آفت کش ها و داروهای شیمیایی استفاده نمی کنند. در کشاورزی سنتی برای رشد گیاهان کود های شیمیایی و برای حذف آفات از حشره کش های مصنوعی و شیمیایی، استفاده می کردند اما در کشاورزی ارگانیک برای تغذیه ی خاک از کود های طبیعی و برای حذف آفات از حشره کش های طبیعی و دست ساز استفاده می شود. و همچنین در دامپروری سنتی برای درمان بیماری های حیوانات از آنتی بیوتیک های شیمیایی استفاده و برای رشد بیشتر حیوان از هورمون استفاده می شد. اما در دامپروری ارگانیک از آنتی بیوتیک های شیمیایی و هورمون استفاده نمی شود و حیوانات تحت تغذیه ی خاص و مناسب هستند و در شرایط مناسب رشد می کنند.
برای پی بردن به این که یک ماده ی غذایی ارگانیک یا شیمیایی است، باید به بسته بندی آن توجه کنید. شرکت هایی که محصولات ارگانیک تولید می کنند موظف به دریافت مجوز های لازم می باشند. برای گرفتن مجوز های لازم، محصولات در مراحل مختلف توسط نهاد های مربوطه نمونه برداری و ارگانیک و یا شیمیایی بودن محصولات تست و کنترل می شود. بنابراین در بسته بندی محصولات ارگانیک علامت ارگانیک لحاظ می شود و محصولات ارگانیک دارای یک کد در بسته بندی می باشند که کد توسط مشتری قابل پیگیری می باشد. باید به این نکته توجه داشت که هنگامی که روی بسته بندی محصولی کلمه ی طبیعی نوشته شده باشد، دلیل بر ارگانیک بودن روش تولید آن محصول نیست. کلمه ی ارگانیک فقط روی محصولاتی که شرکت سازنده ی آن ها مجوز های لازم را گرفته باشد قابل مشاهد است.
غذاهای ارگانیک حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری هستند و مغذی تر هستند و همچنین عطر و طعم بهتری نیز دارند. پخت غذا با مواد غذایی اولیه ی ارگانیک باعث خوش رنگ تر و خوش عطر تر و خوش طعم تر شدن غذا می شود. استفاده از از مواد اولیه ارگانیک، تازه و استفاده از بهترین گوشت های تازه و مرغ های بدون هورمون و پخت غذا ها با دستگاه گریل و بدون استفاده از روغن و یا با استفاده از روغن های مرغوب موجب افزایش کیفیت و طعم و بافت و عطر و ظاهر غذا می شود. انواع پیتزا، پاستا، ساندویچ، برگر و استیک و هر نوع غذای دیگری را می توان سالم و با مواد ارگانیک تهیه کرد و رستوران ارگانیک هیچ محدودیت غذایی ندارد. و گروه iranhfc (گروه تخصصی راه اندازی رستوران های ارگانیک ) با تهیه غذاهای ارگانیک، ساخت محیط های جذاب ونو، وارائه ی خدمات متنوع و تجهیزرستوران ها و فست فود ها به آینده ای با غذاهای سالم می اندیشد.