پای شتر مرغ و سبزیجات

پای شتر مرغ و سبزیجات

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر
۱ عدد پیاز خرد شده
۱ عدد هویج خرد شده
۵۰۰ گرم گوشت شترمرغ چرخ‌ کرده
۲ /۱ ق چ زیره
۲ ق س رب گوجه‌فرنگی
۴ عدد گوجه‌فرنگی خرد شده
۱ پیمانه نخودفرنگی پخته
۶ عدد سیب‌زمینی
به میزان لازم نمک و فلفل
به میزان لازم کره آب شده
طرز تهیه:
۱٫ در یک تابه مقداری کره بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز را داخل آن تفت دهید تا نرم شود. بعد از ۲ تا ۳ دقیقه گوشت چرخ‌کرده را اضافه کرده و آن را کمی تفت دهید، سپس رب گوجه‌فرنگی را همراه با زیره و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه آنها را تفت دهید. حالا هویج خرد شده را اضافه کرده ، آن را هم با مواد کمی تفت دهید.
۲٫ مقداری آب به مواد اضافه کنید و صبر کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید، در تابه را بگذارید و صبر کنید تا گوشت و هویج بپزند. در این فاصله سیب‌زمینی‌ها را بپزید.
۳٫ بعد ازآنکه گوشت پخت، نخودفرنگی را همراه با مقداری نمک و فلفل به مواد اضافه کرده، به‌آرامی باهم مخلوط کنید، سپس حرارت را خاموش کنید. سیب‌زمینی‌ها را پوست بگیرید و آنها را به‌صورت حلقه‌ای خرد کنید. هرکدام از حلقه‌ها را هم از وسط نصف کنید.
۴٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. ظرف مورد نظرتان را با مقداری کره چرب کنید، سپس مخلوط گوشت را داخل ظرف بریزید و آن را کاملا پخش کنید. حالا سیب‌زمینی‌ها را روی مواد بچینید. ظرف را به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا پای آماده شود، سپس آن را سرو کنید.