نوشیدنی های گرم مضر و جایگزین آنها

نوشیدنی های گرم مضر و جایگزین آنها

Categories: راه اندازی فست فود

همه ما در مورد خواص چای سبز و قهوه ی سیاه به اندازه کافی شنیدیم. اما حقیقت آن است که این نوشیدنی های کم انرژی خواسته ما را نسبت به مواد مقوی ،خامه ای و راحت ارضا نمی کند..
در این فصل استفاده از قهوه لاته ،هات چاکلت و دیگر نوشیدنی های گرم ترویج پیدا می کند.این مایعات در روزهای سرد شما را وسوسه می کند و به رژیم غذایی شما آسیب می رساند.این نوشیدنیها دلچسب و گوارا هستند و تنها ضرر موجود در آنها قند است.وجود ۴ تا ۵ واحد شهد (شربت) درهر نوشیدنی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ واحد انرژی مایع در بدن ذخیره می کند.پس قبل آن که نداسته از نوشیدنی هایی استفاده کنید که انرژی زیادی دارند. شش نوشیدنی گرم مضر و انواع کم ضررتر آنها را بررسی کنید.
 
هات چاکلت ناسالم :هات چاکلت سفید استارباکس
هنگامی که هات چاکلت سفارش می دهید تصور می کنید که یکی ازسبکترین نوع را انتخاب کرده اید.اما این معجون کف آلود سنگین تر از آن است که به نظر می رسد. با خوردن هات چاکلتی که روی آن را خامه چکیده متشکل از ۲ درصد شیر پوشانده است حدود ۴۹۰ واحد انرژی، یا ۶۵ درصد چربی اشباع شده به صورت روزانه وارد بدن شما می شود.این ماده در مقایسه با دو تکه آبنبات چوبی مقدار بیشتری قند خواهد داشت.
از هات چاکلت استارباکس استفاده کنید
مقدار هات چالکلت را کاهش دهید ودر آن از شیربی چربی به جای خامه چکیده استفاده کنید.این امر کمتر از ۲۰۰ واحد انرژی به بدن شما می بخشد با این روش نه تنها هات چاکلت مورد علاقه تان را نوشیده اید بلکه انرژی آن را به کمتر از نیم کاهش داده اید.
این قهوه طعم فوق العاده ای دارد اما بهتر است به جای نوشیدن این قهوه مضر تکه ای کیک بخورید. قهوه پامکین با خامه نه تنها حاوی مقدار زیادی انرژی است_ چیزی در حدود ۳۳۰ واحد انرژی_بلکه شهد (شربت) موجود در آن شامل قند ،فرکتوز و شکرقهوه ایست که به شدت به دندان ها آسیب می رساند.
قهوه دارچینی دانکین دونات را به عنوان جایگزین استفاده کنید.
قهوه های طعم دار در کنترل انرژی بسیار موثر است برای بدست آوردن تنها ۱۵ واحد انرژی می توانید از این قهوه های طعم دار استفاده کنید.اگر حدود ۳۰ واحد انرژی احتیاج داشتید کافی است یک قاشق چایخوری شکر به آن اضافه کنید.
 
اسپرسو مضر: موکای کلاسیک سیتل
افزودن مقدار کمی شکلات به قهوه به نظر بی خطر است اما ضرر فراوانی دارد.ک لاته معمولی چیزی درحدود ۱۹۰ واحد انرژی دارد در حالی که یک موکا معمولی حدود دو برابر یعنی ۴۲۰ واحد انرژی دارد که این مقدار معادل انرژی است که از ۵۰ گرم شکر بدست می آید.
بهترین جایگزین برای این قهوه، لاتـه کلاسیک سیتل است
از لاته کم چرب که روی آن با پودر کاکائو پوشیده شده است استفاده کنید. این ماده تقریبا ۱۰۰ واحد انرژی دارد.لاته ی کلاسیک سیتل به اندازه موکا مضر نیست.حد اقل در روز های بعد لباسهایتان تنگ نخواهد شد.
 
نوشیدنی کاراملی مضر: ماچیوتو کاراملی
این نوشیدنی به دلیل افزودن مقداری کارامل به یک دسر شباهت بیشتری دارد.یک نوشیدنی ۶۰ گرمی حدود ۴۳۰ واحد انرژی دارد و مقدار قند آن از یک تکه شکلات ماکادامیا بیشتر است.
از لاته آی بون پین بودن چربی با خامه کم چرب استفاده کنید
حتی با وجود خامه کم چرب که حدود ۲۰ واحد، انرژی را افزایش می دهد این نوشیدنی از ماچیاتو بهتر است.
 
لاته ها مضر : لاته فندفی فاقد چربی ام سی دونالد
به طور کلی استفاده از لاته بدون چربی پیشنهاد میشود چرا که این ماده ۱۰۰ واحد انرژی و ۳۰ درصد کلسیم مورد نیاز بدن را تأمین می کند.اما این قضایا در مورد لاته ام سی دونالد صدق نمی کند.یک لاته معمولی ۲۲۰ واحد انرژی و ۵۵ گرم قند دارد.
از کاپوچینو ام سی دونالد استفاده کنید
به گفته دکتر لیپرت کاپوچینو حاوی مقدار کمی شیر است پس اثری از شیر پر چرب دیده نمی شود.این نوشیدنی ۱۲۰ واحد انرژی داشته و مضررات کمتری دارد.
 
نوشیدنی های طعم دار: قهوه کاریبو با عصاره سیب
اگرچه این قهوه نام میوه ای دارد اما نمی توان آن را نمونه ای از یک نوشیدنی سالم دانست.در شهد سیب آن ترکیبی از خامه ، دارچین و کارامل (شکر سرخ) است.درمقدار متوسط این ماده ۴۰۰ واحد انرژی و ۷۱ گرم قند وجود دارد.
از موکا لایتبری کریبو استفاده کنید.
این نوشیدنی با طعم راستبری نیاز شما به میوه جات و شکلات را بر آورده می کند.در صورت استفاده از شیرفاقد چربی و خامه چکیده بدون چربی در آن حدود ۱۸۵ واحد انرژی خواهد داشت