واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

واقعیتهای صنعت رستوران و فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

با توجه به تغییرات جمعیتی و سبک زندگی افراد در جامعه ای نوین ایرانی ما شاهد افزایش رستوران ها و فست فود ها در سطح شهرهای بزرگ هستیم. البته شهرهای کوچک نیز از این تغییرات بی نصیب نیستند. نسل جوانی که خواهان مصرف نان تازه و داغ، غذاهای خوشمزه با طعم های عالی یا غذاهایی که به صورت هلسی تهیه شده اند و مملو از مواد مغذی هستند البته بدون اینکه کوچکترین زحمتی به خود بدهند یا ظرفی را بشویند باعث گسترش روز افزون این کسب و کار شده اند. با ورود نسل جوان به سبک زندگیی که در آن نقش خانواده ها کمتر است و یا افرادی که از شهرهای کوچکتر برای کار به مراکز می آیند عامل مضاعفی برای گسترش رستوران ها و فست فود ها گردیده است.
نا گفته نماند هیچ گارانتی یا تضمینی برای موفقیت صددرصدی  رستوران یا فست فودی که راه اندازی می گردد وجود ندارد و یا حتی هیچ گارانتیی برای اینکه یک رستوران  یا فست فود موفق همیشه در اوج بماند وجود ندارد. و صد البته فست فود یا رستوران هرگز کسی را در مدت بسیار کوتاهی ثروتنمد نمی نماید. این کسب و کار از درجه سختی بالایی برخوردار است و از لحاظ درامد از متوسط مشاغل فعلی بالاتر است. درصد بسیاری از فست فودها یا رستوران ها در سال اول با ورشکستگی روبرو می شوند که اکثر آنها بیشتر به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح می باشد.
البته درصد رضایت شغلی در صاحبان این مشاغل نسبت به متوسط مشاغل به طور چشمگیری بالاتر است. اگر شما یک جوان جویای کار هستید یا به نوعی تمایل دارید آینده شغلی خود را در صنعت رستورانداری سپری کنید به شما پیشنهاد می شود که از فست فودهای کوچک شروع کنید. مثلا مغازه های کوچک تک محصولی البته بهتر است به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید به تمامی افراد موجود در بازار سرویس بدهید. اگر بخواهیم واضح تر صحبت کنیم بازار هدف شما باید بین ۵ تا ۱۰ از جامع آماری را شامل شود.