هوس های غذایی که رژیم را خراب میکنند

هوس های غذایی که رژیم را خراب میکنند

Categories: راه اندازی فست فود

 
در ولع خوردن یک غذا به این معنا نیست که بدن شما به آن ماده ی غذایی نیاز دارد. هوس خوردن یک غذا مقدار کمی با نیاز بدن و مقدار زیادی با فعالیت شیمیایی مغز سرو کار دارد. هوس ممکن است مربوط به بافت یک غذا باشد ( ترد ، نرم ) ویا مزه ( شیرین ، نمکی ) اما همه در یک چیز مشترک هستند و آن برهم زدن برنامه ی غذایی شما است.
بستنی
معمولا افرادی که زیاد هوس غذا میکنند کسانی هستند که bmi بالایی دارند. جای تعجب ندارد چون غذاهای چرب بییشتر مورد توجه قرار میگیرند. ترکیب خنکی، خامه و شیرینی بستنی را تبدیل به غذایی میکند که مقاومت در برابرش سخت است. اما خوردن آن به کالری حسابی برایتان خرج برمیدارد. یک وعده معمولی بستنی وانیلی حدود ۲۳۰کالری دارد.
پیشنهاد بهتر:
نصف فنجان بستنی کم چرب کالری بسیار کمتری دارد
چیپس سیب زمینی
ترکیب شوری و تردی به چیپس سیب زمینی جذابیتی فوق العاده میدهد. با توجه به طعم یک پاکت یک اونسی چیپس سیب زمینی دارای حداقل ۱۵۰ کالری است. خوردن یک بسته ی بزرگ ۸ اونسی حدود ۱۲۳۰کالری برای شما به دنبال دارد.پیشنهاد بهتر:
قطعات کرفس و هویج را در حموس بگذارید و میل کنید. با این کار تردی را حفظ کردید، کالری کمتری استفاده کردید و همینطور مقدار قابل توجهی مواد مغذی به بدن خود رسانده اید.
شکلات
بیشتر زنان عادت به خوردن شکلات دارند و این کار را به طور منظم انجام میدهند. این درست است که خوردن شکلات روی خلق و خو بسیار تاثیر گذار است اما فراموش نکنید همین شکلات میتواند صدها کالری به میزان کالری مصرفی روزانه اضافه کند.پیشنهاد بهتر:
از شکلات های تلخ که درصد کاکائو بالایی دارند استفاده کنید. با این کار هم کالری کمتری استفاده کردید و هم اینکه این نوع کاکائو برای قلب نیز مفید است.
پاپ کورن
گاهی اوقات نشستن و فیلم دیدن باعث میشود هوس کنید پاپ کورن بخورید. حافظه تاثیر زیادی در هوس های غذایی دارد، قبلا در حال دیدن فیلم از خوردن پاپ کورن لذت برده اید و حالا نیز پیشنهاد خوردن دوباره را رد نمیکنید. پاپ کورن ساده یک میان وعده ی سالم است اما معمولا پاپ کورن هایی که در بسته بندی بفروش میرسد با روغن نارگیل درست میشوند و سس کره ای به آنها اضافه میشود. و در نتیجه پاپ کورن سالم تبدیل به هیولایی با ۴۰۰ تا ۱۲۰۰کالری میشود.پیشنهاد بهتر:
پاپ کورن را ساده استفاده کنید.
دونات ها
اگر رژیم هستید دونات برای شما مانند میوه ی ممنوعه است. همین ممنوع بودن دلیل کافی برای هوس کردن را فراهم میکند. تحقیقات نشان داده خوردن غذاهای دلخواه در یک هفته و سپس کنار گذاشتن آنها در هفته ی بعد الگویی یو یو شکل به وجود می آورد و ممکن است هوس کردن را شدت ببخشد. اگر واقعا هوس خوردن غذایی را دارید مقداری از آن خوردن بهتر از کنار گذاشتن کاملش است. مشکل دونات ها این است که مواد مغذی بسیار کم و کالری بسیار بالایی دارند.پیشنهاد بهتر:
نان سبوس دار با کره ی بادام زمینی
گوشت قرمز
آیا احساس میکنید یک وعده بدون داشتن یک قطعه گوشت وعده نمیشود؟ خبر خوب این است که برای رسیدن به وزن سالم مجبور نیستید گوشت را کنار بگذارید. فقط قطعه ی گوشت درست را انتخاب کنید. یک استیک معمولی حدود ۷۰۰کالری دارد. ( اگر چربی آن را کم نکنید ممکن است بیشتر هم باشد )پیشنهاد بهتر:
از گوشت چرخ کرده کم چرب استفاده کنید.
پیتزا
پیتزا یکی از غذاهای محبوب در سراسر جهان است. همچنین پیتزا مقداری مزایا برای سلامتی هم دارد. یک برش معمولی حدود ۱۲ گرم پروتئین و ۲٫۵ گرم فیبر دارد. اما هر برش پیتزا حدود ۲۸۰کالری دارد. ( اگر مواد زیاد شود میتواند بیشتر هم باشد )پیشنهاد بهتر:
پیتزا را خودتان در خانه درست کنید. از گوشت و پنیر پیتزای کم چرب استفاده کنید و همچنین از گوجه قرنگی فلفل دلمه ای و دیگر سبزیجات.
ماکارونی
ماکارونی در بیشتر کشورهای جهان جزو ۵ غذای برتر است. مشکل اینجاست که بیشتر مردم از ماکارونی استفاده میکنند که با آرد تصفیه شده درست میشود. ماکارونی ساده تنها یک پنجم ماکارونی سبوس دار فیبر دارد. این یعنی ماکارونی سبوس دار میتواند انرژی پایدار تری به شما بدهد. سس ماکارونی هم میتواند از جمله موارد رژیم کش باشد بعضی سس ها حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰کالری دارند.پیشنهاد بهتر:
ماکارونی سبوس دار با سسی که پایه ی آن سبزیجات است استفاده کنید.
سیب زمینی سرخ کرده
با غذا سیب زمینی هم میخورید؟ همین سوال کافیست تا هوس خوردن سیب زمینی سرخ کرده در شما بیدار شود. یک وعده ی بزرگ سیب زمینی سرخ کرده میتواند معادل یک همبرگر کالری داشته باشد( ۵۰۰کالری ).پیشنهاد بهتر:
به جای سیب زمینی سالاد بخورید و یا اگر اراده ای آهنین دارید سیب زمینی سفارش دهید اما تنها پنج یا شش عدد استفاده کنید.
آجیل ها
در مهمانی ها خوردن یک مشت آجیل کار ساده ای است اما همین آجیل مخلوط بو داده شده میتواند بیش از۸۰۰کالری انرژی داشته باشد.