نقش گل و گیاه در دکوراسیون رستوران

نقش گل و گیاه در دکوراسیون رستوران

Categories: راه اندازی فست فود

ارتباط با طبیعت به انسان آرامش می دهد. گل و گیاه باعث احساس شادی و آرامش و سر زندگی و دوری از غم می شود. روحیه انسان را تغییر می دهد و به انسان انرژی می دهد. همچنین گل و گیاه باعث افزایش رطوبت محیط و تازه تر شدن هوای محیط می شود و بسیاری از گیاهان تصفیه کننده خوبی برای هوا هستند. بهتر است در دکوراسیون فست فود و رستوران از گل های رنگی زیبا و خوشبو استفاده شود. می توان قسمت های مختلف فست فود و رستوران را با استفاده از گل های مختلف تزئین کرد و در تمامی میزها یک گلدان کوچک به همراه گل های زیبا و خوشبو قرار داد. استفاده از گل در دکوراسیون فست فود و رستوران موجب ایجاد آرامش و شادی و انرژی برای مشتریان می شود و محیط را بسیار زیبا و خوشبو می کند. مشتریان با مشاهده و بوییدن گل ها انرژی و حس بسیار خوبی می گیرند. و به جای استفاده از عطریات مصنوعی برای خوشبو کردن سالن رستوران یا فست فود، با قرار دادن گل های خوشبو محیط با بو و عطر طبیعی گل معطر و خوشبو می شود. همچنین بسیاری از گیاهان موجب تصفیه هوا می شوند و می توان از آن ها برای فیلتر و تصفیه شدن هوای رستوران و فست استفاده کرد.
به عنوان مثال استفاده از گل یاس در دکوراسیون فست فود و رستوران اثری آرامش بخش و مسکن بر روی بدن و ذهن دارد و موجب کاهش استرس می شود. استفاده از گیاه آگلونما در دکوراسیون رستوران و فست فود موجب تصفیه هوای محیط فست فود و رستوران می شود. گیاه آگلونما، که به رنگ های مختلفی اعم از قرمز و طلایی وجود دارد، یکی از بهترین گل ها برای تصفیه هواست. و یا استفاده از گل مریم در دکوراسیون فست فود و رستوران موجب معطر شدن محیط رستوران و فست می شود.
یک رستوران گل و گیاه در جنوب فرانسه وجود دارد که به طور کامل از گل و گیاه ساخته شده است و غذا خوردن در آن رستوران مانند غذا خوردن در گلخانه است. محیط رستوران از انواع گل مانند سبد گل، پیچک، و هرنوع گل از رز تا ارکیده و انواع گیاهان پوشیده شده است. مشتریان می توانند از انواع میوه هایی که از سقف رستوران آویزان شده اند بچینند و از خوردن آن لذت ببرند. در این رستوران گل های پژمرده هر روز تعویض می شوند و تمام گل ها با طراوت هستند.
و یک ایده جالب دیگر که امروزه در بسیاری از رستوران های ایران مشاهده می کنیم استفاده از سبزی خوردن های گلدانی است که مشتریان خودشان سبزی را از گلدان روی میزشان میچینند و از چیدن و خوردن سبزی تازه لذت می برند.