نقش مطالعات مقدماتی در راه اندازی فست فود

نقش مطالعات مقدماتی در راه اندازی فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

یکی از سرویس هایی که گروه IRANHFC  به مشتریان خود ارائه می دهد خدمات راه اندازی فست فود می باشد که این خدمات از زیر مجموعه هایی همچون مطالعات مقدماتی در راه اندازی فست فود تشکیل شده است. مطالعات مقدماتی  شامل موارد  متفاوتی می باشد که با توجه به نیاز هر یک از مشتریان به آنها ارائه می گردد. اما در این مطلب ما قصد داریم به اهمیت مطالعات مقدماتی در راه اندازی فست فود قبل از اجرای پروژه بپردازیم.

مطالعات مقدماتی در راه اندازی فست فود

در این مرحله ما به چرایی راه اندازی فست فود می پردازیم و به بررسی دقیق شرایط موجود و ظرفیت هایی که می تواند ایجاد شود از یک سو و توانایی و خواسته های مشتریان از سوی دیگر می پردازیم. گاها مشاهده می شود انتظارات افراد از راه اندازی فست فود بسیار بالا و دست نیافتنی است، به طوری که حتی موفق ترین فست فودها نیز نمی توانند به این خواسته ها پوشش دهند. البته رویا پردازی به خودی خود بد نیست ولی این رویا پردازی زمانی که مبنای عملکرد ما می شود بسیار خطرناک و آسیب زا است. زیرا ما بر اساس همین رویا ها شروع به تامین مالی و اجرای پروژه می نماییم.
گاها مشاهده شده است برخی از افراد با دریافت وام های پر بهره و یا گاها گرفتن پول هایی از بازار با درصد های بسیار بالا اقدام به راه اندازی فست فود بدون مطالعات اولیه کافی می نمایند. که این موارد اصلا توصیه نمی گردد. زیرا اغلب افرادی که اقدام به تامین مالی مذکور می نمایند مستاجر هستند و قطعا در تهیه پول پیش مغازه برای راه اندازی فست فود نیز دارای مشکل هستند به این ترتیب می خواهند فست فود را با رهن پایین و اجاره بالا راه اندازی نمایند. در شرایط کنونی که معمولا اجاره بها بالا می باشد به طوری که یکی از هزینه های اصلی در راه اندازی هر کسب و کاری، که از املاک استیجاری استفاده می نمایند همین هزینه اجاره بها می باشد استفاده از این مغازه ها با شرایطی که در آن اجاره بها بالا است نه پیشنهاد می گردد نه توصیه. و ما فست فودهایی را دیدیم که در این شرایط چند ماه هم نتواستند ادامه بدهند و با ضرر بازار را ترک نمودند. البته وقتی در یک  فرایند پیچیده همچون راه اندازی فست فود سوار بر رویاهای پوچ و بیهوده و بدون پشتوانه علمی و مطالعات مقدماتی باشید قطعا به توصیه های مشاوران خبره نیز اهمیت نخواهید داد و چیزی جز شکست در انتظار شما نمی باشد.
در مطالعات مقدماتی ما در کنار تشریح شرایط موجود و واقعیت های این کسب و کار سعی بر آن داریم که بتوانیم استفاده ای حداکثری از امکانات داشته باشیم. گاها برخی از فست فود هایی که در حال راه اندازی هستند اگر همراه با یک مطالعه مقدماتی جامع و کامل همراه باشند که به حداقل ها نگاهی ویژه داشته باشد میتواند به آرامی از کنار هزینه ها گذشته و به سود آوری برسد.
ما در مقالات بعدی به ادامه بحث های سودمندی خواهیم پرداخت که شما را تا به راه اندازی فست فود راهنمایی خواهد کرد. و برای دوستان علاقه مند که سایت های گروه IRANHFC  را دنبال می کنند خاطر نشان خواهیم کرد که تمامی مطالب مفید در این سایت ها توضیع گردیده است.