نظافت آشپزخانه فست فود

نظافت آشپزخانه فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

نظافت آشپزخانه فست فود

نظافت آشپزخانه فست فود
نظافت یکی از بایدهای است که باید در تمامی کسب و کارهایی که با غذا سر وکار دارند رعایت گردد. این مهم بسیار حائز اهمیت است، زیرا هم باعث می شود جلوی خیلی از مشکلات که ارگان های ناظر بر این مهم برای شما به وجود می آورند گرفته شود و همچنین باعث می شود که شما از مشتریان بیشتری برخوردار شوید، زیرا مشتریان فست فودها ترجیح می دهند از فست فودهایی خرید کنند که از آشپزخانه های تمیزی برخوردار هستند و نظافت در آنها به نحو احسنت اجرا می گردد.
برای بررسی بیشتر این موضوع می توانید به رفتار کسانی که سفارش غذا در فست فودها را می دهند توجه نمایید، مشتریان معمولا دوست دارند که نحوه پخت غذای خود را ببینند و به همین دلیل معمولا جلوی کانتر می ایستند و به آشپزخانه شما خیره می شوند. حال اگر آشپزخانه شما کثیف باشد چه اتفاقی می افتد.
یکی از بخش هایی که باید به آن اهمیت ویژه ای داد آشپزخانه فست فود می باشد. نظافت دقیق و خوب یکی از وظایف قانونی و شرعی هر فست فود دار و راه انداز فست فودی می باشد.
در این مطلب سعی می نماییم به نکات مهمی که باید در نظافت آشپزخانه فست فود رعایت گردد اشاره نماییم.

IRANHFC

IRANHFC

نظافت آشپزخانه فست فود

  • آشپزخانه شما باید کاملا سنگ و سرامیک باشد تا قابلیت شستشو و نظافت داشته باشد.( در صنایع غذایی ما استانداری تحت عنوان GMP داریم که در آن به شرایط خوب تولید از نظر بهداشتی اشاره شده است)
  • سیستم آب و فاضلاب شما باید استاندارد و خوب باشد. و حتما از آب گرم در فست فود خود برخوردار باشید، زیرا آب گرم برای نظافت آشپزخانه فست فود بسیار مهم و حائز اهمیت است، به طوری که اگر کارشناس بهداشت متوجه بشود که در مجموعه شما آب گرم وجود ندارد، خیلی زود مجموعه شما را پلمپ خواهند کرد.
  • از تجهیزات استیل استفاده نمایید، دستگاههایی که با استیل ساخته شده باشند قابلیت شستشوی بالایی دارند و با شستشوی زیاد آسیب نخواهند دید.
  • از شوینده های مناسب برای نظافت آشپزخانه فست فود خود استفاده نمایید. همانطور که میدانید شوینده ها از قدرت های متفاوتی برخوردار هستند، به همین دلیل برای هر سطحی و هر کاربردی شما باید شوینده مناسب را تعریف نمایید.
  • حتما از چک لیست برای نظافت آشپزخانه فست فود خود استفاده نمایید. زیرا چک لیست ها جلوی فراموش کاری شما را خواهند گرفت. اصولا چک لیست ها باعث می شوند که کارهای شما مرتب گردد.
  • تقسیم وظایف برای نظافت آشپزخانه فست فود بسیار پر اهمیت است. این قوانین می تواند به این ترتیب باشد که هر کس مسئول نظافت استیشن خود می باشد. مثلا پرسنل واحد پیتزا مسئول تمیز کردن خمیر گیر، خمیر پهن کن، پروفر، تاپینگ، فر پیتزا، قالب پیتزا، میز پیتزا و سایر ملزومات مربوط به پیتزا می باشند. تقسیم وظایف باعث می شود که جلوی افراد از زیر کار در رو گرفته شود. و پرسنل احساس برابری کنند.
IRANHFC

IRANHFC


 
در بخش زیرین یک فایل PDF  حاوی تمامی قوانین و اطلاعات لازم در حوزه بهداشت فست فود قرارداده شده است.
این فایل به عنوان هدیه به تمامی کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند توسط گروه IRANHFC  ( گروه تجهیز و راه اندازی فست فود) اعطا می گردد.
برای دریافت فایل نظافت در آشپزخانه فست فود روی فایل PDF  کیلیک کنید.
IRANHFC

IRANHFC