نحوه تهیه قهوه

نحوه تهیه قهوه

Categories: راه اندازی فست فود

قطعا دانستن پروسه تولید هر یک از فراورده های مواد غذایی می تواند به ما نگرشی صحیح بدهد که بتوانیم پایه های بیزنس های نو و خلاقانه را بنا بنهیم. اگر برندی مثل نوتلا بار مسیر رشد را با سرعت بالایی طی می کند این برگرفته از نگاه باز به تولید و بازار است. در اینجا قصد داریم به تشریح فرآیند تولید قهوه بپردازیم.
پس از کندن میوه قهوه آن را پوست می کنند تا دانه های قهوه را خارج نمایند، سپس دانه های قهوه را تخمیر می نماییم البته در زبان عامی فارسی تخمیر همان عمل آوری است. این فرآیند به ترتیب زیر صورت می پذیرد:

  • دانه ها را در آب به مدت ۱۰ الی ۳۵ ساعت قرار می دهیم.
  • پس از شتشوی دانه های قهوه، آن ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا خشک شود.
  • دانه ها را در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراید برشته می نمایند که این کار باعث تیره شدن رنگ دانه می شود و این فرایند باعث می شود طعم و عطر و خواص شیمیایی دانه تغییر می کند.

جنس و گونه های گیاهی قهوه تاثیر بسیار مهمی روی عطر و مزه قهوه دارد. به ترتیبی که گاها چندین گونه از قهوه ها را برای به دست آوردن طعم مطلوب با هم مخلوط می نمایند.
مهمترین فرآوردی که در کافی شاپ ها روی قهوه صورت می پذیرد پودر کردن یا آسیاب کردن آن می باشد. در نظر گرفتن چند نکته کلیدی می تواند کیفیت محصول خروجی را برای شما ارتقا دهد. مثلا به میزان نیاز دانه های قهوه را آسیاب نمایید، زیرا عطر و طعم محصول شما بهتر و بیشتر حس می شود.

برای آسیاب کردن قهوه شما از چند روش می توانید استفاده نمایید. به طور مثال:

  • استفاده از آسیاب سنگی:این روش یک روش قدیمی می باشد که دما نقش تعیین کننده و کلیدی بر روی کیفیت محصول نهایی دارد. زیرا اگر شما سرعت آسیاب قهوه را کمی بالاتر ببرید قهوه ها خواهند سوخت.
  • ریز کردن:که توسط تجهیزات برقی صورت می پذیرد. دانه ها آسیاب شده در این روش از ابعاد و اندازه های یکسانی برخوردار نیستند. معمولا ادویه ها نیز به این روش آسیاب می شوند.
  • کوبیدن: این روش برای تهیه قهوه ترک استفاده می شود. قهوه در این روش به اندازه ای ریز می شود که قابلیت استفاده دیگری ندارد.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ IRANHFC  پیشرو و نوآور در صنعت غذا و نوشیدنی.