نان نارگیلی

نان نارگیلی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
۱ ق چ پودر خمیر مایه تازه
۲ /۱ پیمانه آب
۶ /۱ پیمانه شکر
۲ /۱ ق چ نمک
۴ /۱ پیمانه روغن مایع
۲ عدد تخم مرغ
۲ پیمانه آرد
مواد میانی
۱پیمانه پودر نارگیل
۳ ق س کره ذوب شده
۵ ق س عسل
طرز تهیه:
۱٫ ابتدا یک قاشق چایخوری شکر را با آب ولرم و خمیر مایه در یک کاسه کوچک مخلوط کرده و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا عمل بیاید.
۲٫ در یک ظرف مناسب، مابقی شکر را با نمک و روغن مایع خوب مخلوط کنید. تخم مرغ ها را در ظرف دیگر شکسته و ۴/۳ آنها را با مواد مخلوط کنید. مابقی را برای رومال نان ها کنار بگذارید.
۳٫ حالا خمیرمایه عمل آمده را به مخلوط حاصل اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید. آرد را به آرامی و کم کم به مواد اضافه کنید تا خمیر نان حاصل شود. حال خمیر را در یک ظرف مناسب بگذارید و روی آن را کامل بپوشانید، سپس به مدت ۲ساعت در جای گرم قرار دهید تا حجمش دوبرابر شود.
۴٫ برای تهیه مواد میانی نان، همه مواد میانی را داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد خوب با هم مخلوط شوند و خمیر چسبناکی حاصل شود.
۵٫ پف خمیر را با دست گرفته و آن را کمی ورز دهید،سپس آن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را با وردنه باز کرده، مواد میانی را وسط خمیر گذاشته و در طول آن پخش کنید. دو لبه خمیر را روی مواد میانی آورده و خمیر را رول کنید.
۶٫ در مرحله آخر خمیر را به آرامی روی سینی چرب شده فر قرار داده و دوباره به مدت ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید، سپس خمیر را با زرده تخم مرغ رومال کرده و به مدت ۳۰ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد که از پیش گرم شده است قرار دهید.