نان میوه ای ایتالیایی

نان میوه ای ایتالیایی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم نان میوه‌ای
مربای آلبالو یا توت‌فرنگی: ۱۲۰ گرم آب پرتقال: برای خیس خوردن کشمش‌ها
آرد: ۴۵۰ گرم + میزانی آرد برای پاشیدن
بکینگ‌پودر: ۲ قاشق چای‌خوری
کره: ۱۲۰ گرم
نمک: به میزان لازم
تخم‌مرغ: ۲ عدد بزرگ
شیر: ۵ قاشق غذاخوری
خامه سفت شده یا خامه غلیظ: ۱۵۰ میلی‌لیتر
کشمش: به میزان لازم
روش تهیه :
برای شروع
فر را در حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید. کشمش‌ها را درون آب پرتقال ریخته و بگذارید تا روی آن را بپوشاند و خیس بخورند در همین حین آرد را با بکینگ‌پودر و کره مخلوط کنید تا زمانی که شبیه به یک خمیر شود. در یک کاسه تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و شیر را همراه با کمی نمک به آن اضافه کنید و با یک چنگال آن را هم بزنید تا زمانی‌که کف کند. بعد کشمش‌ها را از آب پرتقال درآورده و درون مخلوط شیر و تخم‌مرغ بریزید و خمیری را که درست کرده‌اید به آن اضافه کنید و مجددا با دست مواد را مخلوط کنید تا یک خمیر خوب از کار دربیاورید؛ خمیر نرم آماده است.
پخت
میز کار خود را تمیز کرده و آرد روی آن بپاشید، بعد خمیر را روی آن قرار داده و با وردنه آن را پهن کنید ولی حواس‌تان باشد که خمیر را نازک نکنید حداقل ضخامت خمیر باید ۲‌سانتی‌متر باشد. با یک قالب گرد فنجانی ۱۰ دایره دربیاورید و کنار بگذارید. برای این‌که کارتان دوباره نشود می‌توانید ۱۰ دایره دیگر نیز از خمیر دربیاورید و آنها را در فر قرار داده تا طلایی شوند و همچنین پف کنند. برای این کار ۱۲ تا ۱۵ دقیقه کافی است. بعد از ۱۵ دقیقه آنها را از فر درآورده و روی سینی توری قرار دهید تا سرد شوند بعد نوبت به این می‌رسد که کار اصلی را انجام دهید. کیک‌های فنجانی را از وسط به ۲ قسمت کرده و مربای توت‌فرنگی یا آلبالو را در لابه‌لای کیک‌ها قرار دهید و روی آن خامه بریزید و مجددا نصفه کیک را مانند در روی آن بگذارید.
برای سرو
کیک‌های فنجانی را درون یک سینی بزرگ بچینید و روی میز قرار دهید؛ یادتان نرود حتما با یک فنجان چای سرو این شیرینی را کامل کنید.