نان موز+خامه

نان موز+خامه

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
سفیده تخم‌مرغ ۶ عدد
زرده تخم‌مرغ ۷ عدد
شکر ۷ ق غ (معادل ۱۷۵ گرم)
آرد ۶ ق غ (معادل ۱۶۰ گرم)
وانیل نصف ق چ
موز کاراملایز شده به میزان لازم
سس کارامل به میزان دلخواه
خامه فرم گرفته به میزان لازم
روش تهیه:
۱٫ ابتدا سفیده‌های تخم‌مرغ را داخل کاسه همزن می‌ریزیم و آنقدر هم می‌زنیم تا کاملا پف کرده، خشک و پنبه‌ای شوند. سپس تمامی شکر را آرام آرام با قاشق روی سفیده‌ها می‌پاشیم و آنقدر هم می‌زنیم تا سفیده کاملا فرم بگیرد.
۲٫ در این مرحله زرده‌های تخم مرغ را یکی یکی به مواد اضافه می‌کنیم. همچنین وانیل را نیز مابین زرده‌ها اضافه می‌کنیم. در این مرحله دیگر از همزن برقی استفاده نمی‌کنیم و آرد را به تدریج با الک در چند مرحله روی مواد می‌ریزیم و با لیسک به شکل دورانی به خورد مواد می‌دهیم و سپس مواد را داخل کیسه‌ قیف با ماسوره سر صاف ریخته، داخل سینی‌ای که آن را چرب کرده‌ایم می‌ریزیم. می‌توانیم به جای چرب کردن از کاغذ روغنی استفاده کنیم. (اندازه لطیفه کاملا دلخواه است ولی در زمان پخت آن تاثیر می‌گذارد.)
۳٫ سینی را روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کرده‌ایم قرار می‌دهیم و تا جایی که لطیفه‌ها کمی طلایی شوند آنها را می‌پزیم؛ مدت زمان پخت هم از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه بستگی به اندازه لطیفه‌ها دارد. در نهایت بین لطیفه‌ها را همانند تصویر کمی خامه فرم گرفته می‌ریزیم و دو تا دو تا آنها را به هم می‌چسبانیم سپس روی آنها موزکاراملایز شده قرار می‌دهیم و سس کارامل می‌ریزیم.