نان خرمایی کاراملی

نان خرمایی کاراملی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم جهت نان
۴ /۱ پیمانه شکر
۲ /۱ پیمانه آب ولرم
۲ /۱ پیمانه گلاب
۱ ق س خمیر مایه
۳۰ گرم روغن مایع
۲ عد د تخم مرغ
۱ ق چ نمک
۵۶۰ گرم آرد
مواد لازم جهت لایه کاراملی
۵۰ گرم کره
۲ /۱ پیمانه عسل
۲ /۱ پیمانه شکر قهوه ای
۲ /۱ پیمانه گردوی خرد شد ه
مواد لازم جهت لایه میانی
۲ ق س کره ذوب ه و خنک شد ه
۲ /۱ پیمانه شکر قهوه ای
۱ ق س پود ر د ارچین
۲ /۱ پیمانه خرمای پوست گرفته شد ه
۲ /۱ پیمانه گرد وی خرد شد ه
طرز تهیه خمیر نان
در یک ظرف مناسب یک قاشق چایخوری شکر را با آب ولرم، گلاب و پودر خمیر مایه مخلوط کنید، سپس آن را به مدت ده دقیقه کنار بگذارید تا عمل بیاید. در یک کاسه دیگر بقیه شکر را با روغن، تخم مرغ و نمک مخلوط کنید، سپس خمیر مایه به عمل آمده را به مواد اضافه کرده و به آرامی مواد را با هم مخلوط کنید. در انتها آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر یکدست و مطلوبی حاصل شود. خمیر را به مدت ۲ ساعت در یک جای نسبتا گرم استراحت دهید تا حجم خمیر دوبرابر شود.
طرز تهیه لایه رویه کاراملی
در یک قابلمه مناسب کره ذوب شده، شکر و عسل را با هم مخلوط کنید، سپس آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شروع به جوش زدن کند. بعد از کمی جوش زدن، آن را ازروی حرارت بردارید. حالا گردو های خرد شده را به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. از این مواد کف قالب های مافین بریزید و صبر کنید تا کمی خنک شوند.
طرز تهیه لایه میانی نان
خمیر به عمل آمده را کمی ورز دهید و آن را به ضخامت نیم سانت با وردنه باز کنید. کره ذوب شده و خنک شده را بر سطح خمیر بمالید. حالا کمی شکر قهوه ای هم روی نان بریزید. خرماها را با چنگال خوب له کنید، سپس آنها را روی سطح خمیر قرار داده و کاملا پخش کنید. در انتها گردو های خرد شده و دارچین را هم روی خرماها بریزید و سپس خمیر را به آرامی رول کنید. بعد از رول کردن نان را به قطعاتی به قطر دو سانت برش دهید. هر برش را داخل هر قالب مافین، روی لایه کاراملی قرار دهید. حدود ۳۰ دقیقه به مواد استراحت دهید، سپس قالب ها را در فر با دمای ۱۸۰ درجه که از پیش گرم شده است، به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا آماده شوند.