میکادوهای نیمه شکلاتی

میکادوهای نیمه شکلاتی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
۲ /۱ پیمانه کره یا روغن جامد
۲ /۱ پیمانه پودر قند
۱۰۰ گرم نان بستنی
۴ /۱ ق چ وانیل
۱۲۵ گرم آرد (یک پیمانه)
۱ پیمانه پودر بادام
۱۵۰ گرم شکلات تخته ای
۲ ق س پودر کاکائو
شیر به مقدار لازم.
طرز تهیه:
۱٫ ابتدا آرد را در قابلمه مناسبی و در حرارت ملایم بدون روغن تفت دهید تا رنگ آن کمی تغییر کرده و خامی آن گرفته شود. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و کره یا روغن را به آرد تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید.در این مرحله پودر کاکائو را اضافه کرده، به هم زدن ادامه دهید. سپس از روی حرارت برداشته و کمی صبر کنید تا خمیر خنک شود. بعد پودر قند و پودر بادام را همراه با وانیل خوب مخلوط کنید.
نکته: اگر خمیر سفت شد، کمی شیر اضافه کنید و اگر شل بود کمی پودر بادام بیفزایید.
۲٫ حالا مواد را با همزن خوب بزنید تا به صورت کرمی نرم و یکنواخت درآید. این مخلوط کرمی را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود.در این فاصله قالب مستطیل شکلی آماده کرده و کف آن را با یک یا چند ورق نان بستنی بپوشانید.
۳٫ سپس مایه داخل میکادو را از یخچال بیرون آورید و به ۲ قسمت مساوی تقسیم کنید، یک قسمت آن را روی نان بریزید و با پشت قاشق در تمام سطح نان پخش کنید. پس از آن دوباره لایه دیگری از نان را روی مواد قرار دهید و در آخر با دست روی نان فشار دهید تا مواد به هم فشرده شود.باقیمانده مایه را به روش قبلی روی نان پخش کرده و دوباره با لایه دیگری از نان پوشش دهید.در این مرحله هم با فشار دست لایه های نان و مواد را به هم فشرده کنید.
۴٫ سپس سینی را به مدت ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.پس از گذشت این مدت، سینی را از یخچال خارج کرده و با چاقوی تیغه بلند تیزی شروع به برش دادن کنید. برش ها را به صورت مربع های ۳ × ۳ سانتی‌متر انجام دهید.شکلات تخته‌ای را داخل کاسه ای بریزید و روی کتری درحال جوش قرار دهید تا آب شود.
۵٫ سپس ظرف آن را از روی کتری بردارید و کناری بگذارید تا کمی از حرارت افتاده و سرد شود. حالا هرکدام از برش های میکادو را تا نیمه در شکلات آب شده فرو ببرید و در ظرف دیگری قرار دهید تا سرد شود. بعد از اینکه همه میکادوها را به همین ترتیب نیمه شکلاتی کردید، آنها را در ظرف بچینید