میزان سرمایه گذاری بهینه در فست فود

میزان سرمایه گذاری بهینه در فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

یکی از سوالاتی که در بدو ورود به بازار فست فود مطرح می گردد میزان سرمایه گذاری بهینه در فست فود می باشد. قطعا هدف هر سرمایه گذاری در بدو ورود به یک بازار نو و مبهم شاید یکی از موارد زیر باشد:

  • کمترین حجم سرمایه گذاری به نسبت کسب سود معقول
  • کمترین ریسک سرمایه گذاری به افزایش وزن سرمایه گذاری
  • قابلیت خروج با صرف کمترین هزینه

ولی آنچه که از اهمیت بسزایی در این حوزه برخوردار است خط محدودیت سرمایه گذاری است. به این ترتیب که تار و پود این کسب و کار از حداقل مشخصی رشته تشکیل می گردد.که در مطلب زیر به آم اشاره می نماییم:

  • مکان مورد نظر برای راه اندازی فست فود: قطعا برای ایجاد یک کسب و کار شما نیازمند یک مکان برای انجام می باشید. با توجه به فیزیکی بودن این شغل و استانداردهای اتحادیه اغذیه فروشان شما حداقل به هفتده متر مغازه نیاز دارید که با توجه به موقعیت شهری و سایر آیتم های مربوطه عددی مشخص و معین برای آن نیازمند هستید. شاید بتوان مهمترین فاکتور در موفقیت یک فست فود را مکان مناسب آن به همراه استراتژی صحیح دانست. اهمیت این مهم را اینگونه می توان گفت اگر شما قصد راه اندازی یک فست فود در یکی از خیابان های فرعی را دارید ، در حقیقت دارید بر روی سرمایه خود ریسک بزرگی را می نمایید که آینده آن به احتمال فراوان سیاه می باشد.
  • تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود: با توجه به ابزار محور بودن انسان شما برای ایجاد یک کسب و کار در حوزه فست فود نیازمند ماشین آلات مشخصی می باشید که کیفیت آنها رابطه خطی با کیفیت محصولات شما دارد. و از آنجا که هر سرمایه گذاری در این حوزه به کیفیت می اندیشد بعید است بتوان به سادگی از این مهم گذشت. البته کاهش خطوط به سوخاری، پیتزا، برگر و … می تواند نسبت سرمایه گذاری شما را در این حوزه کاهش دهد.البته برند محصولات از خارجی تا ایرانی دارای نوسان های شدید قیمتی در بازار می باشد. شاید بتوان اینگونه تحلیل نمود که برخی از افراد برای پایین آوردن ریسک خود از تجهیزات بی کیفیت استفاده می نمایند ولی در حقیقت آنها هم ریسک خود را بالا می برند و هم هیچ پولی را در آخر از این عمل پس انداز نخواهند کرد.
  • هزینه دکوراسیون فست فود: امروزه دکوراسیون نقش کلیدی و حساسی در موفقیت یک مجموعه بازی می کند به طوری که مشتریان حداقل برای بار اول به خاطر دکوراسیون زیبا وارد مغازه می گردند. شما دیگر نمی تواند با یک کاشی قرمز یا زرد فست فودی را دکور کنید که با اقبال خوبی برخوردار باشد. امروزه با توجه به رقابتی شدن بازار و همچنین نیازهای در حال تغییر نسل جدید شما با پدیده های دیگری روبرو خواهید بود که فقط صرف غذا را به شدت زیر سوال می برد.
  • سایر هزینه های راه اندازی فست فود: چاپ ، مواد  اولیه، لباس پرسنل و غیره اینها هزینه هایی هستند که تمامی خطاهای محاسباتی شما را برای سرمایه گذاری در بر خواهند گرفت. در حقیقت این بخش حیاط خلوت این سرمایه گذاری خواهد بود.

گروه iranhfc (گروه فوق تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ) با پیاده سازی برنامه های صحیح مالی و معرفی فرصت های شغلی مناسب در حوزه راه اندازی فست فود پشتوانه ای محکم برای سرمایه گذاران  در این حوزه می باشد.