میزان حجم سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود

میزان حجم سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

شاید نتوان یک رابطه خطی بین موفقیت یک فست فود یا کافی شاپ با میزان سرمایه گذاری اولیه برقرار نمود.معمولا در انتخاب حجم سرمایه گذاری برای ورود به بازار ما با دو خطای محاسباتی روبرو هستیم که در اینجا ما به تشریح این دو خطا می پردازیم:

تفکر ورود به بازار با سرمایه گذاری اولیه بالا:کسانی که با این روش وارد بازار می شوند اصولا انتظار کسب درآمدی متناسب با حجم سرمایه خود دارند که البته این امری بدیهی است.با توجه به اینکه اغلب، موارد سرمایه بر مشمول استهلاک می گردند و از آنجا که تعریفی  مشخصی  از طول عمر تجهیزات وسایر آیتم ها در بازه زمانی تعیین گردیده است، گه گاه تمامی تلا ش ها صرف بازگرداندن سرمایه اولیه خواهد گشت.

میزان حجم سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود

تفکر ورود به بازار با سرمایه گذاری پایین:سرمایه گذارانی که این روش را برای ورود به بازار انتخاب می کنند،به اولین نکته ای که توجه می کنند کاهش ریسک سرمایه گذاری است.البته در این شرایط توان رقابت به شدت کاهش پیدا کرده و همچنین نمی توان از تمامی ظرفیت ها استفاده نموده،گه گاه در این نوع ورود به بازار سرمایه اولیه دچار تلاطم های خواهد گشت.

اما به طور کلی شاید نتوان بهترین روش را با قطعیت انتخاب نمود،زیرا استراتژی تعیین کننده حجم سرمایه گذاری اولیه است.گاهی باید با سرمایه بالا در شرایط خاص وارد بازار شد وگاهی عکس این موضوع صادق است.

اما در مجموع فست فود یا کافی شاپ های از هر دو روش مذکور دیده شده اند که به موفقیت چشمگیری دست یافته اند.

پیش بینی ها بر این است که در آینده نزدیک هر کدام از روشهای فوق بازار خاص خود را ایجاد کرده و به دو سبک متفاوت گرایش پیدا کنند.

در این میان عواملی همچون نرخ تورم،شرایط بازار،دستمزد پرسنل و میزان حاشیه سود در نوع ورود به بازار بی تاثیر نخواهد بود.

عباس حسینی

شاید بحث مدیریت مالی در فست فود را مهمترین فاکتور در موفقیت این سیستم ها دانست.هر چند  با توجه به تغییرات شرایط اقتصادی مدیریت مالی در این مهم اهمیت شایان ذکری پیدا نموده است اما این حرفه همچنان یکی از سود آورترین کسب های جامعه می باشد.

قطعا با یک برنامه ریزی و تخصیص منابع صحیح و اتخاذ استراتژی مناسب موفقیت در این زمینه سهل و ممکن است.

iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) با رویکردی علمی و استراتژیک موفقیت را برای آنان که حرفه ای می اندیشند به ارمغان می آورد.