مک اند چیز

مک اند چیز

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
کره ۳ قاشق غذاخوری
پیاز ۱/۴ پیمانه
آرد ۱/۳ پیمانه
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
شیر پرچرب ۴ پیمانه
پاستا ۳۵۰ گرم
پنیر چدار ۴ پیمانه
سس خردل ۱ قاشق چای خوری
سس ورچستر شایر ۱ قاشق چای خوری
فلفل قرمز به میزان لازم
مک اند چیز
نکاتی در رابطه با تهیه ی این غذا:
۱- برای این دستور، پیاز را درشت خرد کنید.
۲- در این دستور، از پاستای صدفی کوچک یا لوله ای (آرنجی) استفاده کنید.
۳- برای این دستور، پنیر چدار را درشت رنده کنید.
۴- در تهیه این دستور، از سس ورچسترشایر ( یا ورسسترشایر Worcestershire) استفاده می شود.
طرز تهیه:
۱- در قابلمه ای متوسط کره را با دمای متوسط آب کنید. سپس پیاز را به آن اضافه کرده و برای حدود ۴ دقیقه تا نرم شود ،بپزید. به آن، آرد و نمک اضافه کنید و برای حدود ۵ دقیقه، بپزید( مداوم هم بزنید تا به رنگ طلایی کم رنگ درآیند و بوی آجیل مانند بدهد و یا بافتی همانند جوی پخته شده بگیرد).
۲- درحالیکه مواد را هم می زنید ۲ پیمانه از شیر را به مواد اضافه کنید، ۲ پیمانه دیگر از شیر و پودر فلفل قرمز را اضافه کنید و تا یک دست شوند، هم بزنید. مواد را برای ۶ تا ۷ دقیقه تا شروع به قل زدن کند (درحالیکه مدام هم می زنید)، بپزید. دما را کم کنید و برای حدود ۱۰ دقیقه دیگر تا سس غلیظ شود بپزید (مدام هم بزنید) تا زمانیکه وقتی بین دو انگشت تست می کنید، گلوله گلوله نباشد.
۳- در این زمان، در یک قابلمه بزرگ از آب نمک به جوش آمده، پاستا ها را بپزید (به میزانی که نرم نشود یا اصطلاحا زیر دندان بیاید ) آبکشی کنید و به قابلمه بازگردانید. سس را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا برای ۱۰ دقیقه خنک شود. سریعا پنیر، سس خردل و سس ورچسترشایر را با آن ترکیب کنید. سس پنیر را روی پاستا بریزید و هم بزنید تا روی پاستاها را بپوشاند.