مواد غذایی مفید برای پوست

مواد غذایی مفید برای پوست

Categories: راه اندازی فست فود

مواد غذایی مصرفی پوست را تحت تاثیر قرار می دهند. مصرف منظم مواد غذایی با ارزش بالا که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مناسب برای پوست هستند علاوه بر سلامت عمومی بدن برای سلامت پوست نیز لازم و مفید است. ویتامین ها و مواد معدنی انعطاف پذیری پوست را افزایش می دهند و موجب تاخیر در ایجاد چین و چروک می شوند.

از جمله مود غذایی مناسب برای سلامتی پوست:

هویج: ویتامینA  از جمله ویتامین های مفید برای پوست و چشم می باشد و هویج غنی از این ویتامین می باشد و برای بهبود ظاهر پوست مفید است. در ترکیبات بسیاری از کرم های با کیفیت رتینول وجود دارد. و هویج با فراهم کردن رتینول طبیعی برای پوست با خاصیت آنتی اکسیدان برای پوست مفید است. به جز هویج، شیر و غلات سبوس دار نیز غنی از ویتامین A می باشند.
گوجه فرنگی: لیکوپن موجود در گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسیدان می باشد و نشانه های پیری پوست را به تاخیر میاندازد و پوست را در مقابل ایجاد لک و چین و چروک محافظت می کند. همچنین پوست را در مقابل اشعه مضر ماورا بنفش خورشید محافظت می کند.
ماهی: ماهی هایی پرچرب مانند ماهی قزل آلا غنی از اسید های چرب امگا ۳ هستند. از فواید امگا ۳ برای پوست این است که کمک می کند تحریک پوست بر اثر آلرژی خود به خود و سریع تر بهبود یابد. همچنین با مرطوب نگه داشتن پوست اثرات نامطلوب خشکی پوست را از بین می برد و در مقابل اثرات نامطلوب آفتاب نیز محافظت می کند. ماهی های آب سرد غنی از ماده ای مغذی برای پوست به نام سلنیوم نیز هستند.
گردو و بادام: مواد موجود در گردو و بادام  وارد سلول های مسموم می شوند و از آسیب رسیدن به پوست جلوگیری می کنند. و ویتامین E موجود در بادام پوست را در مقابل رادیکال های آزاد محافطت می کند.
پرتقال: ویتامین ث مفید برای سلامت عضروف ها و استخوان ها و دندان ها برای حفظ شادابی پوست نیز مفید است. ویتامین ث پوست را در مقابل پیری و ایجاد چین و چروک محافظت می کند و اثرات بد سیگار روی پوست را نیز کم می کند. از دیگر مواد غنی از ویتامین ث می توان کلم بروکلی، کیوی، نارنگی، توت فرنگی را نام برد.
سبزیجات با برگ سبز: سبزیجاتی که برگ سبز دارند علاوه بر ویتامین ث حاوی آهن هستند که برای پوست و بدن مفید است. کمبود آهن و کم خونی باعث کاهش میزان اکسیژن در خون می شود. عدم وجود اکسیژن کافی در خون سلامت پوست را به خطر میاندازد. نرسیدن اکسیژن کافی به سلول های پوست بازسازی خود به خودی پوست را ضعیف می کند و چین و چروک را عمیق می کند.
تخم مرغ: تخم مرغ با پروتئین و آمینو اسید بالا برای جوانسازی بافت پوست مفید است و همچنین تخم مرغ حاوی سلنیوم است که به محافظت در برابر سرطان پوست کمک می کند و از لک شدن پوست جلوگیری می کند.
آب: تمام ارگان ها برای ادامه زندگی به آب احتیاج دارند. آب برای دفع سموم بدن مفید است و پوست را مرطوب می کند و با افزایش انعطاف پذیری پوست از پیری و چین و چروک جلوگیری می کند.