مصرف زیاد غذاهای چرب و ادویه‌دار منجر به ورم معده می‌شود

مصرف زیاد غذاهای چرب و ادویه‌دار منجر به ورم معده می‌شود

Categories: راه اندازی فست فود

بر اساس خبرگزاری ایسنا یک متخصص گوارش اعلام کرد : استفاده بیش از حد غذاهای چرب و ادویه‌دار، غذاهای آلوده و پرخوری می‌تواند باعث ایجاد ورم معده  شود.
دکتر حسن خدمت، در تعریف بیماری ورم معده گفت : متخصصان گوارش، ورم معده را تورم بافت معده و تشخیص وجود التهاب با انجام پاتولوژی ، قرمزی و زخم های سطحی که در آندوسکوپی معده دیده می‌شود، تعریف می‌کنند.
وی با بیان این که احساس سنگینی ، تورم و برآمدگی ناحیه بالای شکم که مردم به عنوان ورم معده می‌شناسند، به تنهایی اهمیت ندارد، افزود: اگر این علائم با بقیه علائم گوارشی همراه باشد و حداقل یک ماه طول بکشد، باید به پزشک مراجعه کرد..
این متخصص گوارش، یک مسمومیت غذایی ساده، مسمومیت‌های خیلی شدید، عفونت معده ناشی از میکروب هلیکو باکتر، مصرف انواع مسکن‌ها ( آسپرین ، بروفن ، ایندومتازین ، دیکلوفناک )، مصرف الکل ، سیگار و استرس  را از علل پیدایش بیماری ورم معده برشمرد.
وی میکروب هلیکو باکتر پیلوری را یکی از علل مهم پیدایش ورم معده دانست و به ایسنا توضیح داد: رعایت اصول بهداشتی شخصی و عمومی منجر به پیشگیری از این بیماری خواهد شد.
این متخصص گوارش با تأکید بر درمان ورم معده  ناشی از میکروب هلیکو باکتر اظهار داشت: درمان نشدن این بیماری منجر به زخم اثنی‌عشر و معده و حتی سرطان  خواهد شد.
وی با بیان این که بیماری های ناشی از ورم معده بستگی به عامل بیماری دارد، گفت: ورم معده ناشی از مصرف الکل ، سیگار  و قرص‌های مسکن منجر به زخم و خونریزی شدید و مشکلات جدی گوارشی ایجاد می شود.