محاسبه قیمت در فست فود یا کافی شاپ

محاسبه قیمت در فست فود یا کافی شاپ

Categories: راه اندازی فست فود

طبیعی است هدف هر تولید کننده ای فروش محصولات تولید شده به مشتریان می باشد.هر فست فود یا کافی شاپی به فروش بیشتر محصولات خود می اندیشد. مسلما درآمد آنها از مابه التفاوت قیمت تولید محصولات و هزینه ها بدست می آید.در این شرایط هر چقدر قیمت محصولات بالاتر و هزینه ها کمتر سود حاصله برای صاحبان سرمایه بیشتر خواهد بود.

محاسبه قیمت در فست فود یا کافی شاپ

با توجه به اینکه بازار فست فود و کافی شاپ یک بازار رقابتی می باشد و در سوی دیگر مشتریانی حضور دارند که به صورت عقلانی تصمیم می گیرند و همچنین ویژگی های بازار رقابتی ،شرایط پیچیده تری  برای فست فود داران یا کافی شاپ داران پیش می آید. در این شرایط بهترین نقطه برای قیمت گذاری تلاقی نقطه عرضه و تقاضا بر روی نمودار عرضه و تقاضا ست.  که محل برخورد این دو منحنی  نشان دهنده نقطه تعادل و تعیین قیمت و مقدار تعادلی در بازار می باشد. به طور کلی با زبان ریاضی اصول قیمت گذاری به ترتیب زیر می باشد:

π=TR-TC

π=(TR)-(TC)   OR            π=۰            MR-MC=0     MR=MC

P=MR=MC

البته این شرایط برای فست فودها یا کافی شاپ های متصور است که مشکل بازار یابی خود را حل نموده باشند. البته شایان ذکر است،ارزش ایجاد شده برای مشتری دارای اهمیت می باشد.این ارزش می تواند شامل موارد زیر باشد

  • احترام بدست آمده
  • آرامش ایجاد شده
  • احساس خوب به وجود آمده

عباس حسینی

گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ iranhfc طراح برنامه های مدون و حرفه ای بازار یابی. گروه تخصصی راه اندازی فست فود،کافی شاپ،رستوران ملل،رستورانهای سرو غذای سالم و هتل iranhfc پیشرو و نوآور در ارائه خدمات نوین در عرصه صنعت غذا.