ماکارونی با کالباس وگوجه فرنگی

ماکارونی با کالباس وگوجه فرنگی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۴نفر:
گوجه فرنگی؛ ۳۵۰ گرم
کالباس گوشت یا مرغ؛ ۱۵۰ گرم
روغن زیتون؛ ۲ قاشق سوپ خوری
پیاز؛ یک عدد
ماکارونی رشته ای؛ ۳۵۰ گرم
جعفری خرد شده؛ یک قاشق چای خوری
نمک و فلفل؛ به میزان لازم
ریحان تازه؛ چند برگ برای تزیین (ریز خرد شود)
پنیر پیتزا؛ کمی برای سرو (ورقه ای شود)
● روش پخت:
۱ ) مقداری آب در قابلمه ای بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا جوش بیاید. در این فاصله، گوجه فرنگی ها را خوب شسته، پس از جوش آمدن آب، آنها را داخل قابلمه بریزید و ۳۰ ثانیه حرارت دهید. سپس آنها را در سبدی بریزید. با این کار، گوشت و پوست گوجه فرنگی ها به راحتی از هم جدا می شود و شما می توانید پوست گوجه فرنگی ها را به صورت کامل بکنید. پس از اینکه همه گوجه فرنگی ها را پوست کندید، آنها را به صورت نگینی خرد کنید. ورقه های کالباس را نیز ریز خرد کنید.
۲ ) تابه ای آماده کنید و روغن زیتون را در آن بریزید و روی شعله ملایم اجاق گاز قرار دهید؛ سپس کالباس خرد شده را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید.
۳ ) پیاز را پوست کنده، پس از شستن، ریز خرد کنید. حالا پیاز خردشده را به کالباس اضافه کنید و ۱۰ دقیقه حرارت دهید. پس از گذشت این مدت، گوجه فرنگی خرد شده را همراه نمک و فلفل به مواد بیفزایید و ۱۰ دقیقه دیگر بدون در حرارت دهید.
۴ ) در این فاصله، قابلمه ای را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا به جوش آید؛ سپس ماکارونی را همراه کمی نمک و روغن به آن اضافه کنید و حدود یک ربع دیگر حرارت دهید تا کاملا بپزد و پس از آن در سبدی آبکشی کنید.
۵ ) سس را پس از گذشت مدت معین، از روی حرارت بردارید و جعفری خرد شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید. در پایان ماکارونی را در ظرف مورد نظر کشیده، سس را روی آن بریزید. سپس غذای خود را با ریحان خرد شده و چند تکه پنیر تزیین کنید.