لبنانیا

لبنانیا

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۴-۶ نفر
۴ پیمانه برنج
۶-۴ عدد فیله مرغ
۳ عدد فلفل دلمه‌ای
۴ عدد گوجه‌فرنگی پوست کنده
۶ ق س پیاز سرخ شده
۱ ق م پودر هل
۱ ق م زیره سیاه نیم کوب
۱ ق م پودر کاری
۱ ق چ دارچین
۱ ق چ زردچوبه
۱ ق س فلفل سیاه
۳ ق م زعفران دم کرده
۲ عدد برگ بو
به میزان لازم کره و روغن برای سرخ کردن
نمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه:
۱٫ برنج را از دو ساعت قبل خیس کنید. در یک قابلمه مناسب مقداری آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعدازآنکه جوش آمد، برنج را داخل آن بریزید و صبر کنید تا آماده آبکشی شود، سپس آن را آبکش کرده ، کنار بگذارید.
۲٫ فیله‌های مرغ را با بیفتک کوب بکوبید و آنها را با کمی نمک و فلفل مزه دار کنید. در یک تابه مقداری کره بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا فیله‌ها را داخل آن سرخ کنید.
۳٫ در این میان در یک تابه دیگر مقداری روغن یا کره بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز سرخ شده و گوجه‌فرنگی‌ها را داخل آن تفت دهید. بعد از چند دقیقه ادویه‌جات را همراه فلفل دلمه‌ای و برگ بو اضافه کرده ، خوب مخلوط کنید تا غلیظ شود. در آخر زعفران را بیفزایید و به‌آرامی مواد را هم بزنید. فیله‌های سرخ شده را هم به مواد اضافه کنید.
۴٫ نیمی از مواد حاصل را لابه‌لای برنج آبکش شده داخل قابلمه بریزید و آن را دم کنید. بعد از آماده شدن، برنج را در ظرف موردنظرتان بکشید، بقیه مواد را هم روی آن بریزید و سپس سرو کنید.
یه جور دیگه
به‌جای آنکه فیله‌های مرغ را با مواد مخلوط کنید، می‌توانید آنها را جداگانه بعدازآنکه برنج را داخل ظرف موردنظرتان ریختید، روی برنج قرار دهید.