فرمول موفقیت راه اندازی فست فود

فرمول موفقیت راه اندازی فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

آیا می توان فرمولی برای راه اندازی فست فود به طوری که حتما موفق شود تجویز نمود؟

می توان گفت این سوالی است که اکثر کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند، قطعا به آن اندیشیده اند. یا بعد از راه اندازی فست فود به دنبال آن پاسخ آن خواهند گشت. اگر ما بخواهیم که به این سوال پاسخ دهیم می توانیم بگوییم که بر عکس تصور خیلی از افراد فرمول موفقیت راه اندازی فست فود پیچیده و عجیب نیست.
مقاله همه چیز درباره راه اندازی فست فود جامع ترین مقاله راه اندازی فست فود.
بلکه پاسخ این سوال بسیار ساده است، به طوری که اکثر افراد جواب آن را می دانند. بله درست است فرمول موفقیت راه اندازی فست فود وجود دارد و در عین ناباوری باید گفت که اکثر کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند آن را می دانند. اگر میخواهید که به این فرمول برسید پس بهتر است تا انتهای این مطلب با ما باشید.

فرمول موفقیت راه اندازی فست فود

فرمول موفقیت راه اندازی فست فود


این فرمول از ترکیب عناصر زیر به دست می آید:

فرمول موفقیت راه اندازی فست فود

 • لوکیشن مناسب: یکی ازفرمول های موفقیت راه اندازی فست فود داشتن مکان مناسب می باشد، توجه نمایید که منظور از مکان مناسب الزاما یک مکان شلوغ و پرتردد نمی باشد، اگر به فرض مثال با کثرت تردد افراد مشتریان بیشتر می شدند باید شما انتظار آن را داشتید که هر فست فودی که در خیابان انقلاب راه اندازی می شد از اقبال خوبی برخوردار بود و  حتما به موفقیت دست می یافت.در صورتی که  شما شاهد آن هستید، این مغازه ها در لیست ۵٠ فست فود برتر تهران نمی باشند. در نتیجه می توان گفت که لوکیشن خوب به مکانی گفته می شود که بتواند نقشی کلیدی در برنامه ریزی استراتژیک بازار یابی ما بازی کند. گاها این مکان ها ممکن است در یک خیابان فرعی و یا یک خیابان اصلی پر تردد باشد. مهم نوع پوششی است که آنها با استراتژی ما دارند.
 • اندازه مغازه: اگر شما از مغازه های اجاره ای برای راه اندازی فست فود می خواهید استفاده بنمابید، بهتر می دانید که اندازه مغازه نقشی کلیدی در اجاره بهای مغازه بازی می کند. و اگر شما در کلان شهرها قصد راه اندازی فست فود را دارید این مهم برای شما پر اهمیت تر است،از آنجا که اندازه مغازه نقش مستقیم در هزینه های شما بازی می کند و می تواند در فرمولاسیون موفقیت شما نقش پر رنگی بازی کند. از طرفی داشتن مغازه کوچک ممکن است ظرفیت شما را محدود نماید. و شما نتوانید در زمان های شلوغی درصد زیادی از مشتریان بالقوه خود  را جذب کنید.
 • دکوراسیون زیبا: سعی کنید که از دکورهای به روز استفاده نمایید، به طوری که در ابتدای راه اندازی  دکور شما چند مرحله از زمان حال جلوتر باشد، یعنی نکاتی که در آینده ممکن است مورد توجه قرار گیرد را در آن لحاظ کنید. امروزه دکوراسیون یکی از فاکتورهای بسیار مهم در فرمول موفقیت فست فود می باشد.
 • تجهیزات باکیفیت: تمامی مشتریان برای سرو غذای شما می آیند و شما مجبور هستید که برای حفظ مشتریان و برای تکرار در خرید آنها به آنها سرویس و عذای خوب بدهید. لذایکی از موارد مهم در فرمول موفقیت داشتن تجهیزات خوب برای سرو غذا می باشد. تجهیزات با کیفیت اولین قدم به سمت ارائه محصولات با کیفیت می باشد.
 • پرسنل آموزش دیده: اگر می خواهید درآمد خود را دو برابر کنید باید آموزش هایی که می بینید دو برابر گردد. لذا به کسانی که قصد دارند یک فست فود حرفه ای و موفق را راه اندازی نمایند پیشنهاد می گردد که در راستای رسیدن به فرمول موفقیت راه اندازی فست فود برنامه های آموزشی تخصصی برای پرسنل خود بگذارند.
 مراحل تهیه فرمول موفقیت راه اندازی فست فود

مراحل تهیه فرمول موفقیت راه اندازی فست فود

 • غذای خوب: در کشور عزیز ما ایران یکی از مهمترین تفریح ها غذا خوردن می باشد. وقتی غذا خوردن و غذا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بهتر است که شما به تمامی زوایای آن توجه کافی و لازم را داشته باشید. یعنی بهترین مواد اولیه را با بهترین فرمول ها ترکیب کنید و این عمل توسط پرسنلی آموزش دیده صورت گیرد تا شما بتوانید پاسخ نیاز مشتریانتان را بدهید.
 • مدیریت قوی: یک از قوانین فرمول موفقیت راه اندازی فست فود داشتن مدیریت قوی و هوشمند می باشد. از آنجا که کسب و کار فست فود در زمره کارهای دشوار و زمان بر تقسیم می شود، نیازمند یک مدیر با هوش و پر انرژی می باشد.
 • سرمایه در گردش کافی: برای اینکه شما به فرمول موفقیت راه اندازی فست فود برسید باید هزینه های دو ماه بعد از راه اندازی را داشته باشید. یعنی محاسبه کنید که شما دو ماه دیگر به نقطه سر به سر خواهید رسید.
 • تبلیغات هدفمند: تبلیغاتی نقشی مهم در موفقیت شما بازی می کند. ولی آن چیزی که از تبلیغات مهمتر است هدفمند تبلیغ کردن است. گاها مشاهده می شود برخی از افراد با انجام هزینه های بسیار بالا به موفقیت نمی رسند که ریشه آن در هدف گذاری غیر صحیح در تبلیغات می باشد.
 • برنامه استراتژیک بلند مدت: همیشه برای چندین ماه و یا سالیان بعد برنامه داشته باشید. زیرا فرمول جادویی موفقیت در فست فودها در دل برنامه های بلند مدت قرار دارد.
 • داشتن اتاق فکر هوشمند: سعی کنید که اتاق فکر قوی تشکیل دهید، برای این کار می توانید از مشاوران خبره استفاده نمایید.
فرمول موفقیت راه اندازی فست فود با iranhfc

فرمول موفقیت راه اندازی فست فود با iranhfc


در این مطلب سعی نمودیم به زوایای فرمول موفقیت راه اندازی فست فود بپردازیم. امیدواریم که شما با مطالعه این مطلب تا حدودی به نقشه راه نزدیک شده باشید. البته در این سایت سعی شده است اطلاعات کلیدی و کافی در اختیار کسانی که قصد راه اندازی فست فود را داشته باشند قرار داده شود.
قطعا کسانی که مطالب این سایت را به صورت کامل و جامع مطالعه نموده اند می توانند به سادگی فست فود موفقی را راه اندازی نمایند. تهیه شده توسط گروه iranhfc