طرز تهیه کوکوی گوشت وسبزی

طرز تهیه کوکوی گوشت وسبزی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم :

 گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
* سبزی کوکو ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم
 سیر ۴ عدد
 پوست رنده شده لیمو۲ عدد
 پیاز رنده شده۱ عدد
 سیب زمینی پخته و رنده شده ۱ عدد
پنیر پارمزان رنده شده۱۰۰ گرم
 خرده هاى نان تازه ( نان تست یا نان برگر )۱ عدد
 گردو ریز خرد شده۵۰ گرم
تخم مرغ متوسط۵ تا ۶ عدد
بیکینگ پودر۱ قاشق مربا خوری
شیر۱ قاشق غذا خوری
پودر زعفران۱/۴ قاشق چای خوری
زردچوبه۱/۲ قاشق مربا خوری
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
سس خردل و یا پودر آن۱/۲ قاشق مربا خوری

* سبزی کوکو ( تره ، جعفرى ، گشنیز ، شوید ، شنبلیله ) + کمى ریحان پاک کرده و خیلى ریز خرد شده روى هم ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم
طرز تهیه :
گوشت ، سبزى ، سیب زمینى ، پیاز رنده شده، گردو ، خرده هاى نان ، پنیر رنده شده پارمسان ، پودر زعفران ، سس خردل را خوب با هم مخلوط میکنیم و براى چند ساعت ( حتى از روز قبل ) داخل یخچال قرار میدهیم ، زمانى که میخواهیم کوکو را درست کنیم. درکاسه بزرگى تخم مرغ ها را خوب هم میزنیم تا کف کند .
بعد به آن ، رنده پوست لیمو ، شیر ، نمک و فلفل سیاه و بکینگ پودر را اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم ، حالا مواد کوکو را از یخچال بیرون آورده و به تخم مرغ ها اضافه میکنیم … همه مواد رو خیلى خوب با هم ترکیب میکنیم . و داخل یک ماهیتابه بزرگ در روغن داغ و با حرارت ملایم کوکو ها را سرخ میکنیم . هم میتوانیم از مواد با قاشق داخل روغن بریزیم و هم می شود همه مواد را ، متناسب با حجم کوکو، داخل یک ماهیتابه مناسب ، به طورى که قطر نسبتاً نازکى از مواد را ریخته ایم سرخ کنیم و زمان سرو ، آن را برش دهیم .
حرارت شعله باید ، اول متوسط باشد و روغنمان داغ ، بعد از سرخ شدن زیر کوکو آن را برمی گردانیم و حرارت را کم میکنیم تا مغز پخت شود . و بعد از پخت، کوکو ها را روى دستمال آشپزخانه قرار میدهیم تا روغن اضافى آن برود . و بعد با برش هاى گوجه فرنگى سرخ شده آن را سرو میکنیم . در کنار کوکو پیشنهاد یک کاسه ماست و خیار عالى ، خالى از لطف نیست .