طرز تهیه چیز برگر باسس

طرز تهیه چیز برگر باسس

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم  :
پیازچه خرد شده
۴ عدد
سیر رنده شده
۲ حبه
شوید تازه خرد شده
۱ ق چ
گوشت چرخ کرده
۶۰۰ گرم
رنده پوست لیموترش
۲ ق چ
نمک و فلفل و ادویه
به مقدار لازم
پنیر ورقه ای
۴ ورق
ژامبون گوشت
۴ ورق
روغن زیتون
۲ ق غ
سرکه ی قرمز
۲ ق غ
مواد لازم برای تهیه ی سس :
پوست لیمو ترش رنده شده
۱ ق چ
خیارشور کوچک خردشده
۱ عدد
خامه ی غلیظ
۲ ق غ
سس مایونز
۲ ق غ
طرز تهیه :
پیازچه،سیر،شوید ریز خرد شده، گوشت چرخکرده،پوست لیموترش رنده شده و نمک و فلفل را داخل کاسه ای مخلوط کنید و خوب ورز بدید، سپس مخلوط را به ۸ گلوله ی مساوی تقسیم کنید. گلوله ها را روی تخته کار پهن کنید به این صورت که هر گلوله را وسط کیسه پلاستیک یا همون کیسه فریز بگذارید و سر دیگه پلاستیک را روی گلوله بگذارید بطوریکه گلوله ما بین دو پلاستیک باشه، بعد تخته گوشت را روی گلوله فشار بدید تا گلوله پرس بشه.روی هر گلوله پهن شده یک ورق پنیر بگذارید. سپس لایه بعدی گوشت را بگذارید و دوباره پلاستیک را بکشید و گوشت را پرس کنید. سعی کنید دولایه گوشت را بهم بچسبونید و محکم کنید.حالا میتونید یک برش ژامبون را روی نیمی از هر چیزبرگر قرار بدید و اونها رو با خلال چوبی محکم کنید.
روغن زیتون و سرکه را داخل کاسه ای با هم مخلوط کنید و چیزبرگرها را به مدت ۵ دقیقه تو این چاشنی بخوابانید.سپس داخل سینی فر که از قبل چرب کرده اید بگذارید.و داخل فر به مدت ۱۰ دقیقه گریل کنید. اگه دیدید این زمان کمه می توانید ۳-۴ دقیقه دیگه هم گریل را ادامه بدید.
حالا اگه خواستید از گریل ماکروفر استفاده کنید،ظرف را روی سه پایه بلند فلزی قرار بدید و ماکروفر را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با ترکیب گریل و مایکرو ( ۴۰% ) روشن کنید. بعد از اتمام زمان، چیزبرگرها را پشت و رو کنید و فقط ۵ دقیقه روی گریل تنظیم کنید.
اگه چیزبرگرها را لای نون گذاشتید و خواستید مجددا گرم کنید دستگاه را با ترکیب گریل و مایکرو ۲۰ درصد یا حداقل روشن کنید تا نانها نرم نشه.
طرز تهیه سس :
برای تهیه سس هم رنده لیمو،خیارشور،خامه و مایونز را داخل کاسه ای با هم مخلوط کنید و با چیزبرگرها سرو کنید.