طرز تهیه لازانیای بادمجان

طرز تهیه لازانیای بادمجان

Categories: راه اندازی فست فود

● مواد لازم (برای چهار نفر)
▪ لازانیا یک بسته
 
▪ سینه مرغ ۳۰۰ گرم
▪ قارچ خرد شده دو لیوان
 
▪ بادمجان حلقه شده دو لیوان
▪ پیاز متوسط یک عدد
 
▪ پنیر پیتزا به میزان دلخواه
▪ رب، نمک و آویشن به میزان دلخواه
 
● طرز تهیه
برای تهیه مایه میان لازانیا ابتدا پیاز را خرد کرده و سرخ کنید و سپس سینه مرغ را که از قبل خرد کرده و آن را در آب لیمو و پیاز گذاشته اید، اضافه کنید.
 
در مرحله دوم، بادمجان های حلقه شده و پخته شده در فر و قارچ های خرد شده را اضافه کنید. آن گاه به مایه رب، نمک و آویشن بزنید و با کمی آب روی حرارت ملایم بگذارید تا نیم پز شوند. در قابلمه ای دیگر ورقه های لازانیا را در آب در حال جوش ریخته و پس از نرم شدن آبکش کنید سپس در ظرفی که می خواهید در فر قرار دهید به ترتیب ورقه های لازانیا را افزوده و سپس مایه را در میان آنها بریزید و به این ترتیب ظرف را کاملاً پر کرده و روی آن را با سس سفید و یا پنیر پیتزا پوشانده و برای نیم ساعت در فری که از قبل گرم شده است، بگذارید.
 
● خمیر لازانیا
 
خمیر لازانیا که شکل فرآوری شده آرد گندم بوده و در کارخانه تولید می شود در گروه نان و غلات جای گرفته و ۳۰ گرم پخته آن معادل ۱ واحد بوده و ۸۰ کیلوکالری انرژی دارد. انتظار می رود مانند بقیه اعضای هم گروه خود دارای مقادیر آهن و ویتامین های گروه B باشد اما در طی مراحل فرآوری شدن نظیر آسیاب کردن به شدت مقدار املاح و ویتامین هایش در مقایسه با خود گندم کم می شود. جالب است بدانید در کشورهای پیشرفته پروتکل های اجرایی وجود دارد در این راستا که مقادیر ویتامین و املاحی که طی فرآوری از بین می رود در پایان افزوده شود، به این عمل غنی سازی می گویند که متاسفانه در ایران هنوز اقدامی جدی در این خصوص صورت نگرفته و فقط برخی کارخانه ها شخصا اقدام به غنی کردن محصول خود با یک یا چند ماده معدنی یا ویتامین می کنند.