طرز تهیه سی شوان

طرز تهیه سی شوان

Categories: راه اندازی فست فود

 
مواد لازم :
فیله یا گوشت راسته گوساله
۵۰۰ گرم
پیازچه
۵۰ گرم (۶ ساقه بزرگ)
هویج
۲۰۰ گرم ( ۲ عدد )
کرفس
۲۰۰ گرم (۴-۵ ساقه)
آرد
۲ قاشق سوپخوری (۱۸ گرم)
سویا سس
۳ ق س (۴۲ میلی لیتر)
سس کچاپ
۲ ق س (۳۰ گرم)
سرکه سفید
۲ ق س (۲۸ میلی لیتر)
سس مایونز
۴/۱ پیمانه
نمک و فلفل
به مقدار لازم
طرز تهیه :
اینجای کاره که یه مقدار طول میکشه هویج و کرفس و پیازچه ها رو به اندازه ۲ بند انگشت ریز خرد کرده هویج را میتونید با رنده وی باریک رنده کنید ولی پیازچه و کرفس را خودتون زحمتشو با دست بکشید. من کرفسها را هم اول پوست گرفتم بعد خرد کردم.
 
گوشتها را هم بصورت ورقه های نازک برش داده ۳در ۵ سانت و با بیفتک کوب می کوبیم یه راه ساده که هم سرعت کار رو بالا میبره هم تمیزتره و نمیگذاره تیکه های گوشت جایی پرت بشه اینه که گوشتها را داخل کیسه فریزر پهن کرده و میکوبیم.
و بعد گوشتها رو توی آرد می غلتونیم؛ بیشتر از این مقدار آرد نریزید همین کافیه آرد را داخل کاسه بریزید و گوشتها را داخلش بغلتونید.
 
کف تابه را چرب می کنیم بعد پیازچه ها را به مدت یک دقیقه در آن تفت میدیم و بعد گوشتها را اضافه کرده همه گوشتها را با هم نریزید در دو مرحله سعی کنید هر دو طرف گوشت را تفت دهید به مدت ۴-۵ دقیقه کافیه و بعد از ان کرفس و هویج را اضافه کرده و ۳-۴ دقیقه دیگه تفت میدیم اینجا به ذائقه خودتون بستگی داره که سبزیجات را در چه حد دوست دارید بپزید طبق رسپیه اصلی سبزیجات نباید خیلی پخته شوند و حالا به ترتیب سس سویا؛ نمک و فلفل؛ سس کچاپ؛ سرکه و سس مایونز را اضافه کرده و دوباره ۲-۳ دقیقه دیگه تفت میدیم.