طرز تهیه ته چین آلو و اسفناج با مرغ:

طرز تهیه ته چین آلو و اسفناج با مرغ:

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای طرز تهیه ته چین آلو و اسفناج با مرغ (برای ۳ نفر):
برنج
۲ پیمانه
مرغ
۲۵۰ گرم
اسفناج
نیم کیلو
آلو بدون هسته یا برگه قیسی
۱ لیوان
پیاز داغ
۳ قاشق غذا خوری
زعفران دم کرده
به میزان لازم
نمک و فلفل و زردچوبه
به میزان لازم
زرده تخم مرغ
۳ عدد
ماست سفت
۲ قاشق غذاخوری
پیاز
۱ عدد
روغن زیتون
۲ الی ۳ قاشق غذاخوری
روغن حیوانی
در صورت تمایل
مراحل طرز تهیه ته چین آلو و اسفناج با مرغ:
ـ برنج را با نمک و آب خیس کنید .
ـ اسفناج پاک کرده و شسته  شده را خرد کنید و بدون آب روی حرارت گذاشته و نمک و زردچوبه و ۲ قاشق روغن زیتون اضافه کنید و صبر کنید تا پخته شود و بعد از تبخیر شدن آب اسفناج ،حرارت را خاموش کنید و پیاز داغ را اضافه کنید .
ـ مرغ را با یک عدد پیاز و نمک و فلفل و زردچوبه پخته وپس از پخته شدن آب مرغ را به خورد گوشت داده تا خوشمزه شود و سپس گوشت را ریش ریش و از هم باز کنید .
ـ در صورت استفاده از آلو ،آنرا خوب بشویید و هسته را در آورده و با استفاده از کمی آب آنرا بجوشانید تا نرم شود و چنانچه از برگه قیسی استفاده می کنید برگه ها را در آب خیسانده تا کمی نرم شود و خوب شسته تا عاری ازشن  شود  چون بعضی از برگه ها  در سطح شان شن ریزه  وجود دارد .
ـ برنج را به سبک کته روی حرارت گذاشته روغن زیتون اضافه کنید و صبر کرده تا آبش تبخیر شود یا برنج را آبکش کرده بعد  زرده تخم مرغ و ماست و زعفران را با هم زده و یک الی دو قاشق روغن حیوانی  و برنج را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط  کنید.
ـ کف قابلمه را چرب کرده و نیمی از برنج را در آن ریخته و با پشت قاشق سطح آنرا صاف کنید بعد به ترتیب یک لایه اسفناج و یک لایه مرغ و یک لایه آلو بچینید و با پشت قاشق صاف کنید و  در آخر یک لایه دیگر از برنج  و دو باره با پشت قاشق صاف کنید و درب قابلمه را گذاشته با استفاده از شعله پخش کن و حرارت کم برنج را به مدت سه ربع ساعت  الی ۵۰ دقیقه دم بیندازید  با نگاه کردن به حاشیه برنج  در قابلمه میتوانید رنگ ته چین را ببینید و زمان مناسب برای کشیدن در دیس را انتخاب کنید .