طرز تهیه استیک آلمانی

طرز تهیه استیک آلمانی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم :
برش باریک فیله (طول و عرض آن به دلخواه است)
۸ برش
روغن زیتون
به مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه
به مقدار لازم
رزماری تازه، خرد شده
به مقدار لازم
فلفل دلمه ای قرمز (برش های باریک)
۱ عدد
فلفل دلمه ای سبز (برش های باریک)
۱ عدد
کدوی متوسط (برش های باریک)
۱ عدد
پیاز متوسط (برش های باریک)
۱ عدد
قارچ دکمه ای (برش های باریک)
کمی
مواد لازم برای سس بالزامیک با رزماری:
روغن زیتون
۱ قاشق چایخوری
سیر بزرگ، له شده
۱ حبه
سرکه بالزامیک
ربع فنجان
شکر
۲ قاشق چایخوری
رزماری تازه
۲ شاخه
آب گوشت
ربع فنجان
طرز پخت:
۱٫ به هر دو طرف برش های استیک روغن زیتون بمالید. به آن نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده بپاشید و کمی هم رزماری تازه و خرد شده اضافه کنید.
۲٫ یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در ماهیتابه ای روی شعله متوسط داغ کنید و سبزیجات (دلمه ها، کدو، پیاز و قارچ) را تفت دهید تا نرم شوند و به آنها نمک و فلفل بزنید.
۳٫ روی هر استیک چند باریکه از سبزیجات بگذارید و شروع به لوله کردن استیک کنید. در نهایت با خلال دندان، استیک ها را محکم ببندید. برای هر برش استیک این کار را تکرار کنید.۴٫ برای درست کردن سس بالزامیک و رزماری: روغن زیتون را در ماهیتابه کوچکی روی شعله بالا داغ کنید. سیر را اضافه کنید و یک دقیقه حرارت دهید تا بوی آن دربیاید. سرکه بالزامیک را اضافه کنید و سپس شکر و شاخه های رزماری را بریزید و سریع بجوشانید. بعد شعله را کم کنید و بگذارید ۵ دقیقه بدون درپوش جوش بزند. سپس آب گوشت را اضافه کرده و بگذارید بجوشد و دوباره شعله را کم کنید تا ۱۵ دقیقه دیگر بپزد. سپس شاخه های رزماری را از آن دربیاورید.
۵٫ گریل (کباب پز) را آماده کنید و هر دو طرف استیک ها را به مدت ۲ دقیقه بپزید تا به پخت دلخواه تان برسند. اگر آنها را روی ماهیتابه می پزید هم همین کار را بکنید و روی شعله بالا آنها را سرخ کنید تا بپزند. سپس فوراً با سس بالزامیک و رزماری آنها را سرو کنید و در کنار آنها سیب زمینی تنوری سرو کنید.