طرزتهیه تارت بادنجان وسیر

طرزتهیه تارت بادنجان وسیر

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای تارت: کره سرد ۹۰ گرم آرد ۱۳۰ گرم نمک و فلفل به میزان لازم آویشن یک قاشق چایخوری پودرسیر یک قاشق چایخوری آب سرد به میزان لازم (تا خمیر درست شود حدودا ۵ قاشق سوپخوری)
مواد سیر و بادنجان:
بادنجان ۴ عدد
پیاز سرخ‌شده ۳ قاشق چایخوری
سیر تازه ۲ حبه
نعناع خشک ۱ قاشق چایخوری
روغن مایع ۵ قاشق سوپخوری
کشک ۳ قاشق سوپخوری
روش تهیه:
۱٫ کره سرد، آرد، نمک و فلفل، آویشن و پودرسیر را درون غذاساز ریخته و کاملا مخلوط کنید تا به شکل خرده شن در بیاید. سپس آب سرد را اضافه کنید تا خمیر درست شود و به دست نچسبد. خمیر را درون یخچال یک ساعت استراحت دهید و سپس درون قالب‌های تارت کوچک باز کنید و حالت دهید.
۲٫ خمیر را درون فر ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۲۰ دقیقه بپزید. از قالب خارج نکنید تا کاملا خنک شود؛ بعد از خنک شدن از قالب خارج کنید و با مواد پرکننده پر کنید.
۳٫ بادنجان‌ها را حلقه حلقه کنید و به آنها کمی نمک بزنید، کنار بگذارید تا بادنجان آب بیندازد؛ سپس به وسیله دستمال بادنجان‌ها را خشک کنید. ۵ قاشق روغن درون سینی فر بریزید. بادنجان‌ها را به روغن آغشته کنید و درون فر قرار دهید تا در مدت ۴۰ دقیقه با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد طلایی رنگ شود.
۴٫ در تابه‌ای سیر و نعنا را همراه یک قاشق روغن تفت دهید سپس بادنجان‌ها را نیز اضافه کنید و روی آن را آب جوش بریزید و بگذارید تا بادنجان‌ها بپزند و مزه‌دار شوند. وقتی آب آنها کاملا کشیده شد، کشک را اضافه کنید و مجددا ۱۵ دقیقه آنها را بپزید. در آخر پیاز سرخ شده را نیز اضافه کنید و مواد آماده شده را درون تارت‌ها بریزید و به دلخواه تزیین کنید.
۵٫ به این نکته توجه کنید که آب به اندازه‌ای به بادنجان اضافه کنید که باعث شلی آن نشود و فقط بادنجان‌ها نرم شوند. در انتها روی حرارت مرتب هم بزنید تا حالت غلیظ و کشدار پیدا کند.