شیرینی مارمالادی

شیرینی مارمالادی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم :
۱۸۰ گرم کره،
۵۰ گرم روغن مایع
۱ عدد زرده تخم‌‌مرغ
۲ /۱ پیمانه پودر شکر
۴ /۱ پیمانه بادام پودرشده
۸ /۱ ق‌چ وانیل،‌۲ پیمانه آرد
۴ /۱ پیمانه مربای توت‌فرنگی
مقداری پودر قند برای تزیین
طرز تهیه:
۱٫ کره و روغن مایع و زرده‌تخم‌مرغ را در ظرفی ریخته و پودر شکر و وانیل را هم به آنها اضافه کنید، مواد را با همزن برقی بزنید.
۲٫ حالا نوبت افزودن بادام پودرشده و آرد به مواد است. در این مرحله مواد را با دست مخلوط کرده، ورز دهید.
۳٫ خمیر را به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا استراحت کند. بعد از این مدت خمیر را روی سطح کاغذ روغنی پهن و با وردنه باز کنید تا به قطر ۵/۰ سانتی‌متر پهن شود.
۴٫ اگر خمیرتان نرم و یکنواخت نشد و پودری باقی ماند می‌توانید یکی دو قاشق آب یا شیر به آن بیفزایید. قالب مورد نظر را آماده کرده و خمیر را قالب بزنید.نیمی از خمیرهای قالب‌زده به شکل گل را جدا کنید و با قالب گرد دایره‌ای به قطر یک سانتی‌متر از مرکز شیرینی‌ها جدا کنید تا بعدا به عنوان جای مارمالاد روی شیرینی قرار بگیرند.
۵٫ وقتی همه خمیر را به این صورت قالب زدید، شیرینی‌ها را روی سینی فر با فاصله بچینید و فر را با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید.
۶٫ سپس سینی را در طبقه وسط، به مدت ۲۰ دقیقه حرارت دهید تا شیرینی‌ها بپزند. مربای توت فرنگی را در آبکش بریزید تا شیره آن جدا شود، حالا میوه مربا را داخل غذاساز بریزید تا نرم شود.
۷٫ یکی از شیرینی‌های آماده‌شده را که سوراخ ندارد برداشته، روی آن پوره توت فرنگی بمالید و شیرینی گل سوراخ دار را روی آن گذاشته و کمی فشرده کنید.همه شیرینی‌ها را به این شکل دولایه کرده و در سینی بچینید. بعد برای تزیین روی آنها پودر قند بپاشید.