سیستم ارزیابی و پاداش برای پرسنل فست فود

سیستم ارزیابی و پاداش برای پرسنل فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

هر چند در کشور ما حقوق و مزایا سالانه توسط اداره کار تعیین و کارفرما مجبور به پرداخت آن می باشد، که این تعیین حقوق های ثابت جز یک اطمینان خاطر به پرسنل و کارگران فست فود که حداقلی را دریافت خواهند نمود هیچ اثر بخشی و زایندگی ندارد.

پرسنل در راه اندازی فست فود

اگر شما به سیستم های حقوق و دستمزد در کشورهای پیشرفته نگاه کنید خواهید دید که کمتر سیستم جبران خدمتی در کشورهای پیشرفته همچون سیستم حقوق و دستمزد ما می باشد.
متاسفانه در کشور ما اداره کار مقابل کارفرما قرار دارد و اعتقاد اغلب دوستانی که در این ادارات کار می کنند این است که کرفرما حقوق پرسنل را همیشه ضایع می کند. ای کاش ارگانی نیز به وجود می آمد که در مقابل پرسنلی که حقوق کارفرما ها را ضایع می کردند قد علم می کرد.
به طور کلی سیستم ارزیابی و پاداش برای پرسنل فست فود اگر طراحی نشود، انگیزه پرسنل به مرور زمان از بین خواهد رفت. شما برای طراحی سیستم ارزیابی و پاداش در بخش صندوق و واحد دلیوری می توانید معیار را فروش قرار دهید. به طور مثال هر صندوقداری که موفق به فروش درصد بیشتری پیش غذا بشود مبلغی را به عنوان پاداش دریافت خواهد نمود. و برای پیک موتوری تعداد  فیش هایی که حمل می کند به طور مثال شما می توانید با دادن ضریب وزنی به مناطق که از نظر فاصله با فست فود شما تهیه شده اند امتیازی مشخص برای هر فیشی که پرسنل می برند در نظر بگیرید که در پایان هر ماه یک امتیاز مشخصی هر پرسنل دریافت خواهد نمود که شما می توانید بر اساس آن قضاوت نموده و پاداش خاصی برای پیک برتر در نظر بگیرید.
ولی در بخش آشپزخانه فست فود عملکرد تعیین کننده است، گاها در برخی از فست فودها حضور بسیار مهم است و گاها حقوق را بر اساس حضور و مدت زمان فعالیت پرسنل می دهند، نه بر اساس عملکرد آنها. شاید یکی از مهمترین دلایل تغییر شغل پرسنل فست فود مربوط به این قضیه باشد. زیرا وقتی پرسنلی توانمند با عملکرد بالاتر می بیند که از حقوق کمتری نسبت به یک پرسنل ضعیف تر برخوردار است تصمیم به تغییر شغل می گیرد.
با توجه به اینکه فست فودها یک سیستم انتفاعی هستند و اصولا برای کسب سود و درآمد راه اندازی می شوند بهتر است سیستم ارزیابی و پاداش مناسبی را در فست فود خود اجرا نمایند. وقتی شما به یک پرسنل ناکارآمد دستمزد پرداخت می کنید در حقیقت پول خود را بیرون میریزید. در این مورد که داشتن دو پرسنل حرفه ای در آشپزخانه فست فود خیلی بهتر از داشتن سه پرسنل متوسط است شک ننمایید. برخی از هزینه ها برای تمامی پرسنل یکسان است. مثلا هزینه صبحانه، ناهار،شام،جای خواب شوینده، لباس و …این هزینه ها هم برای پرسنل حرفه ای وجود دارد هم برای پرسنل آماتور و با افزایش تعدا پرسنل اصولا هزینه ها بالاتر می رود. ولی از آنجا که پرسنل حرفه ای سریعتر و بهتر فعالیت می نمایند شما به تعداد کمتری از این پرسنل نیاز دارید. لذا پیشنهاد می شود تا حد امکان از پرسنل حرفه ای حتی با حقوق بالاتر در فست فود و رستوران ها استفاده گردد.
گروه iranhfc با طراحی دقیق سیستم ارزیابی و پاداش پرسنل در فست فود و رستوران شما را یک قدم به موفقیت نزدیکتر می نماید.
سیستم ارزیابی و پاداش برای پرسنل فست فود تهیه شده توسط گروه iranhfc