سوپ‌ های مقوی برای فصل سرما

سوپ‌ های مقوی برای فصل سرما

Categories: راه اندازی فست فود

نه تنها در تابستان بلکه در زمستان نیز باید به نوشیدن آب توجه بسیاری کرد. کمبود هیدروژن در بدن مضرات بسیاری را به همراه دارد که از جمله آنها می‌توان به ایجاد انواع زخم‌های پوستی، خشکی پوست، ترک برداشتن پوست، خارش، خشکی لب و کدر شدن موها اشاره کرد.
تایمز آو ایندیا نوشت: اگر نوشیدن آب در فصل سرما برای شما خوشایند نیست، می‌توانید مصرف مایعات دیگری مانند شیر، آبمیوه و چای‌های بدون کافئین را تجربه کنید، چراکه نوشیدنی‌های کافئین‌دار از جذب مایعات در بدن جلوگیری می‌کنند. در این میان در فصل سرما مصرف انواع سوپ‌ها فواید بسیاری برای سلامت فرد دارد و هیدروژن بدن را تامین و آن را گرم نگه می‌دارد. استفاده از مرغ، سبزیجات تازه، لوبیا و گوشت‌های کم چرب در سوپ‌ها شما را سرحال و سالم نگه می‌دارد.
هرگز فراموش نکنید که گنجاندن سوپ در رژیم غذایی به تامین مواد مغذی و مورد نیاز بدن کمک می‌کند. دو نمونه از سوپ‌های مقوی در فصل سرماخوردگی به شرح زیر است:
– سوپ مرغ و گشنیز
ترکیبات اصلی این سوپ خوشمزه و مقوی شامل روغن زیتون، سیر، فلفل سبز، سبزیجات، مرغ، برگ گشنیز، گندم، سویا، هویج و آبلیمو و نمک به عنوان طعم‌دهنده است که همگی شما را در برابر ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا تا حد زیادی مقاوم می‌کنند.
– سوپ قارچ و سیب‌زمینی
ترکیبات اصلی این سوپ سالم و تقویتی نیز شامل سیب‌زمینی پخته، قارچ، سیر، سبزیجات تازه، کرفس، کره و نمک و فلفل به عنوان طعم‌دهنده هستند.