سوفله تلخ وشیرین

سوفله تلخ وشیرین

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای تهیه سوفله تلخ و شیرین:
تعداد: ۸ نفر
سه عدد زرده تخم مرغ
۴ عدد سفیده تخم مرغ
۲۲۵ گرم شکلات تلخ ۷۰ درصد، خرد شده
یک قاشق غذاخوری کره
۱/۳ پیمانه شیرشکلات یا شیر ساده
۱/۸ قاشق چایخوری ¬پتاسیم‌ بی‌تارترات‌
۱/۳ پیمانه شکر
بستنی کاراملی
کره
شکر
• طرز تهیه سوفله تلخ و شیرین:
۱. زرده های تخم مرغ را در یک کاسه کوچک و سفیده تخم مرغ را در یک کاسه بزرگ بریزید. بگذارید هر دو به مدت ۳۰ دقیقه در دمای اتاق باقی بمانند. سینی فر را در ردیف پایین قرار دهید و فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. ظرف های سوفله (رامکین) را با کره چرب کنید و داخل آنها شکر بپاشید.
۲. در یک کاسه بزرگ پیرکس، شکلات و یک قاشق غذاخوری کره و شیر را با هم مخلوط کنید. کاسه را روی قابلمه آب در حال جوش روی حرارت بگذارید تا شکلات روی بخارپز آب شوند و مایع نرمی به دست بیاید. کاسه را از روی حرارت بردارید و زرده های تخم مرغ را اضافه کنید و کنار بگذارید.
۳. پتاسیم‌ بی‌تارترات‌ را به سفیده های تخم مرغ اضافه کنید و با همزن برقی با سرعت متوسط هم بزنید تا نرم شوند. به تدریج، ۱/۳ پیمانه شکر را اضافه کنید و با سرعت بالا هم بزنید تا سفیده نرم شود. ¼ سفیده تخم مرغ را به مخلوط شکلات اضافه کنید و هم بزنید و سپس، بقیه سفیده ها را اضافه کنید.
۴. مواد را داخل رامکین ها بریزید و سه‌چهارم ظرف ها را پر کنید.
۵. رامکین ها را داخل سینی فر بچینید و به مدت ۱۴ تا ۱۷ دقیقه داخل فر بگذارید تا کاملا پخته شوند. برای اطمینان از پخته شدن، یک چنگال در وسط سوفله فرو کنید، اگر نچسبید یعنی آماده است.
۶. سوفله ها را از فر خارج کنید و تا داغ است آنها را سرو کنید. برای طعم بهتر می توانید روی آنها بستنی کاراملی بریزید.