سرخ کن صنعتی

سرخ کن صنعتی

Categories: راه اندازی فست فود

سرخ کردن یکی از روشهای معمول پخت در فست فودها  می باشد که  در این فرایند حرارت توسط روغن به مواد غذایی منتقل شده و  باعث پخت مناسب مواد غذایی با طعم ویژه می گردد. در اینجا بد نیست اشاره گذارایی به نحوه پخت مواد غذایی با روغن داشته باشیم. نکته اول اینکه از روغن زیتون برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده نکنید به دلیل پایین بودن نقطه دود روغن زیتون، سریعا اسیدهای چرب آن مخصوصا اسید چرب اولئیک به اسید های چرب ترانس و مملو از پیوندهای دوگانه که قابل شکستن در بدن انسان نیست تبدیل شده و از عواقب آن سرطان های مختلفی است که این روزها بسیار شایع گردیده است. برای سرخ کردن مواد غذایی در فست فود ها سعی کنید که از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده نمایید. اگر شما در ابتدای راه اندازی فست فود خود قرار دارید بهتر است در کنار طعم مطلوب به سلامت غذا نیز توجه نمایید.

سرخ کن های صنعتی در بازار ایران به انواع زیر قابل تقسیم می باشد:

سرخ کن های رو میزی: از این سرخ کن ها معمولا در کافی شاپ ها یا فست فود های کوچک استفاده می شود،  این سرخ کن ها  داری مدلهای  برقی و  گازی بوده و همچنین تک مخزن و دو مخزن می باشند. اگر شما قصد راه اندازی فست فودی را دارید که متوسط یا بزرگ می باشد به این گزینه اصلا فکر نکنید که قطعا جواب نیاز شما را نخواهد داد.
سرخ کن های کابین دار ساده: این سرخ کن ها معمولا دارای مخازن بزرگ روغن می باشند که حدودا ۲۱ لیتر روغن را در خود جای داده و با حرارتی نزدیک به ۱۶۸ درجه سانتیگراد سبب پخت محصولاتی همچون سیب زمینی ، هات داگ، قارچ سوخاری، فیله سوخاری و … می گردند. البته این سرخ کن ها در بازار ایران بیشتر از نوع گازی می باشند ولی در سایر کشورهایی که دارای منابع زیر زمینی گازی ارزان قیمتی نیستند از مدل های برقی آن استفاده می شود. البته این سرخ کن ها نیز دارای مدلهای دوقلو یا دو کابین نیز می باشند که پیشنهاد می شود در این مدلها از تک کابین استفاده نمایید. از برندهای معتبر موجود برای این محصول در بازار ایران می توان به سرخ کن امریکن استایل و دین اشاره نمود که امریکن استایل تقریبا ۱۰ الی ۲۰% گرانتر بوده و از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است.

سرخ کن صنعتی

سرخ کن های کابین دار با سیستم فیلتر روغن و پمپ: این سرخ کن ها باتوجه به سیستم فیلتر و پمپی که دارند باعث بالا رفتن کیفیت محصول نهایی شما خواهند شد. با توجه به اینکه ذرات معلق در روغن نقش بسیار مهمی در تخریب روغن داشته و باعث بالا رفتن پروکسید روغن می گردند استفاده از سرخ کن هایی که دارای سیستم تصفیه می باشند می تواند بسیار اثر بخش باشد. از دستگاهای موجود در ایران می توان به امریکن استایل، فرای مستر و هنی پنی اشاره نمود که از این سیستم برخوردار می باشند. این سرخ کن ها نیز دارای سه مدل تک کابین ، دو کابین و سه کابین می باشند. اگر شما قصد راه اندازی فست فودی بزرگ و مدرن را دارید به شما پیشنهاد می شود، از این تجهیزات بهره ببرید.
سرخ کن های تحت فشار با سیستم فیلتر و پمپ روغن: همانطور که می دانید مواد غذایی از بافت های متفاوتی برخوردار می باشند و شما برای طبخ هر ماده ای به حرارت و زمان متفاوت تری نیاز دارید. محصولاتی همچون ران مرغ در مقابل فیله مرغ به مدت زمان و حرارت بیشتری برای پخت نیاز دارد و گاها برخی از افراد به جای استفاده از محصولات کریسپی ترجیح می دهند در فست فود ها مرغ هایی نرم را تست کنند. برای اینکه شما ران مرغ نرم و لطیفی داشته باشید که بسیار خوب پخته شده باشد بهتر است از سرخ کن های تحت فشار استفاده نمایید. این سرخ کن ها در بازار ایران به نام سرخ کن مرغ سوخاری هنی پنی شناخته می شوند. اگر شما قصد راه اندازی فست فودی را دارید که در منوی آن مرغ سوخاری قرار دارد قطعا نیازمند این دستگاه می باشید.
گروه تخصصی تجهیز و راه اندازی فست فود iranhfc سعی دارد با ارائه اطلاعات دقیق و منصفانه به سرمایه گذاران و کسانی که قصد راه اندازی و تجهیز فست فود را دارند کمک و یاری برساند. همانا ذکات علم و دانش نشر آن می باشد.
iranhfc  ( وارد کننده و تولید کننده نمونه تجهیزات آشپزخانه)